سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۳

رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی جهرم:

باید نام دانشگاه علوم پزشکی جهرم را به عنوان قطب ورزشی ثبت و زنده نگه دارم

شهریار شفا/رئیس اداره تربیت بدنی

رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی جهرم اظهار داشت: توسعه و ترویج ورزش‌های قهرمانی و همگانی در بین دانشجویان و کشف استعدادهای ورزشی، نتیجه اعزام دانشجویان به المپیادهای ورزشی بوده است.

به گزارش مفدا-جهرم، بزرگترین مجموعه ورزشی شهرستان جهرم، در دانشگاه علوم پزشکی در حال ساخت است. به همین بهانه، سرویس فرهنگی مفدا-جهرم، در گفتگویی اختصاصی به سراغ رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه رفته است تا با معرفی این اداره، بیشتر در جریان اهداف و برنامه‌های پیش رویشان قرار بگیریم.

متن مصاحبه به شرح ذیل است:

لطفا خودتان را برای ما معرفی کنید.

شهریار شفا هستم، رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی جهرم،  دکترای مدیریت تربیت بدنی دارم و ۱۵ سال است که در دانشگاه علوم پزشکی جهرم مشغول به خدمتم.

شنیده‌ایم که در حال حاضر اداره تربیت بدنی فعالیت‌های ساختاری ویژه‌ای دارد. اگر امکان دارد در این خصوص برای دانشجویان سخن بگویید.

در حال حاضر در حال ساخت بزرگترین مجموعه ورزشی روباز شهرستان در دانشگاه علوم پزشکی هستیم. اداره تربیت بدنی دانشگاه، در خصوص ایجاد تنوع در رشته‌های مختلف ورزشی و همچنین افزایش جذب دانشجویان و کشف استعدادهای ورزشی، ازبین دانشجویان و پرسنل، همچنین باتوجه به فضای فیزیکی مناسبی که در اختیار داشت، این انگیزه را به ما داد تا اقدام به رایزنی با معاونت فرهنگی و دانشجویی و به تبع آن، هماهنگی با ریاست دانشگاه در خصوص احداث مجموعه ورزشی روباز در سایت دانشگاه کنیم.

از این رو، این بستر برای احداث مجموعه ورزشی مخصوص رشته‌های ورزشی فوتبال، والیبال ساحلی، تنیس خاکی، زمین چمن مصنوعی فوتبال، پیست دوچرخه سواری، ورزش فریزبی و رشته‌های زیرمجموعه دو میدانی نظیر پرتاب نیزه و دیسک، پرش طول مناسب برای دانشجویان و کارکنان ایجاد می‌شود.

حیطه‌های ورزشی موجود در مدیریت تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی جهرم به تفکیک دختران و پسران چیست؟

توسعه و ترویج ورزش‌های قهرمانی و همگانی در بین دانشجویان و کشف استعدادهای ورزشی و در نتیجه اعزام به المپیادهای ورزشی بوده است. در تلاشیم بتوانیم با در اختیار قرار دادن وسایل و تجهیزات مناسب ورزشی و همچنین استفاده از سرمربیان مجرب و کارآزموده، در رشته‌های مختلف ورزشی، دانشجویان را به حضور در تیم‌های ورزشی ترغیب کنیم.

دانشجویان پسر در رشته‌های قهرمانی، رشته‌هایی نظیر"تیراندازی، فوتسال، کشتی، والیبال، کاراته، تکواندو و شطرنج و بسکتبال و در قسمت ورزش‌های همگانی" فریزبی، طناب کشی، طناب زنی، دارت، آمادگی جسمانی، هدف زنی والیبال و دانشجویان دختر در رشته های قهرمانی، رشته هایی نظیر"فوتسال، تیراندازی، والیبال، کاراته، شنا و بسکتبال " و در رشته‌های همگانی" فریزبی، شطرنج، آمادگی جسمانی و هدف زنی والیبال فعالیت می‌کنند.

آیا آمار شرکت کنندگان در مسابقات بین دانشگاهی خوب برآورد شده است و مقاماتی که طی چند سال اخیر توسط دانشجویان بدست آمده است را ذکر بفرمایید.

این مورد را باید با توجه به جمعیت دانشجویان دانشگاه پاسخگو باشم. جمعیت دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم حدود۱۲۰۰ نفر است و با این حساب استقبال دانشجویان در فعالیت‌های ورزشی دانشگاه متوسط است اما امیدواریم با راه اندازی مجموعه ورزشی روباز در دانشگاه بتوانیم دانشجویان بیشتری را جذب ورزش نماییم. با این تفاسیر دانشجویان دانشگاه توانسته اند در المپیادهای ورزشی نتایج خوبی را برای دانشگاه کسب کنند.

استقبال کارمندان از بخش تربیت بدنی چگونه است؟

یکی از اهداف اداره تربیت بدنی این بوده است تا بتواند حس نشاط و شادابی را در بین پرسنل و دانشجویان ایجاد کند. به همین منظور همه کارکنان دانشگاه می‌توانند از امکانات و فضای ورزشی ورزشگاه استفاده کنند.

تعداد مدال‌هایی که که کارمندان و دانشجویان در حیطه‌های مختلف ورزش به دست آورده‌اند را ذکر کنید.

اداره تربیت بدنی دانشگاه در سال‌های گذشته در کارنامه خود، افتخارات ورزشی خوبی داشته است. افتخاراتی همچون، قهرمانی تیراندازی پسران، سومی فریزبی پسران، قهرمانی فرتسال پسران و قهرمانی بسکتبال پسران درسال ۹۳، سومی تیراندازی دختران، دومی تیراندازی با تپانچه دختران سال۹۴، قهرمانی فوتسال پسران سال۹۵، سومی بسکتبال دختران سال۹۶، نائب قهرمانی فریزبی دختران، قهرمانی دختران و نائب قهرمانی پسران در مسابقات دارت قطب ۵ کشور در سال۹۷، نائب قهرمانی و سومی شنای دختران در المپیاد کشوری دانشجویان دختر سال۹۸ و نائب قهرمانی پسران در مسابقات ورزش‌های همگانی مجازی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در سال۹۹ را در کارنامه درخشان خودش داشته است.

آیا دانشگاه برای مسابقات و بر گزاری کلاس‌ها همکاری لازم را با شما داشته است؟

بله مسئولین دانشگاه همیشه و همه جا پشتیبان مجموعه ما بوده‌اند وجا دارد همینجا از حجت الاسلام زین العابدین دست داده، معاون فرهنگی و دانشجویی و دکتر مصلی نژاد، معاون محترم توسعه دانشگاه که در برگزاری مسابقات و المپیادهای ورزش ما را یاری کردند تشکر ویژه داشته باشم.

برای تشویق دانشجویان و کارمندان جهت شرکت در حیطه‌های ورزشی چه برنامه‌هایی در نظر دارید؟

همانطور که در جواب سوالات قبلی شما خدمتتان عرض کردم، دستاوردهایی که اداره تربیت بدنی، در سال های قبل به دست آورده، با همکاری و حضور دانشجویان و پرسنل در رشته‌های مختلف ورزشی به دست آمده، به همین منظور در نظر داریم با ایجاد تنوع در رشته‌های مختلف ورزشی و همچنین جذب دانشجویان بیشتر به مانند گذشته نام دانشگاه علوم پزشکی جهرم را به عنوان قطب ورزشی زنده نگه داریم.

 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.