چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۴

با حضور رئیس دانشگاه صورت گرفت؛

بازدید نمایندگان دانشجویی از خوابگاه بزرگ دخترانه «تلاش» دانشگاه علوم پزشکی تبریز

خوابگاه تبریز سری دوم

در بازدید نمایندگان دانشجویی از خوابگاه بزرگ دخترانه «تلاش»، دکتر محمدحسین صومی، شخصا، بخش‌های مختلف این خوابگاه بزرگ را به دانشجویان معرفی کرد و نظرات دانشجویان را برای تجهیز و آماده سازی خوابگاه بزرگ دخترانه «تلاش» که در آستانه افتتاح قرار دارد، جویا شد و دانشجویان نیز به ارائه دیدگاه‌های خود در این زمینه پرداختند. 

به گزارش مفدا تبریز، جمعی از نمایندگان دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز به همراه دکتر محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه، از بخش‌های مختلف خوابگاه بزرگ دانشجویی دخترانه «تلاش» در عصر روز سه شنبه، ۱۲ اسفند ماه جاری، بازدید کردند. 

در این بازدید که دکتر مهدی نظری، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، و دیگر مسئولان معاونت فرهنگی و دانشجویی، رئیس دانشگاه را همراهی می کردند، دکتر محمدحسین صومی، شخصا، بخش های مختلف این خوابگاه بزرگ را برای دانشجویان معرفی کرد. 

در این بازدید صمیمی، رئیس دانشگاه، نظرات دانشجویان را برای تجهیز و آماده سازی خوابگاه بزرگ دخترانه «تلاش» که در آستانه افتتاح قرار دارد، جویا شد و دانشجویان نیز به ارائه دیدگاه‌های خود در این زمینه پرداختند. 

بر اساس این گزارش، در جریان بازدید از خوابگاه بزرگ دانشجویی دخترانه «تلاش»، نمایندگانی از بسیج دانشجویی، انجمن اسلامی دانشجویان، کانون‌های دانشجویی و همتایاران سلامت دانشگاه حضور داشتند و از نزدیک حجم بالای فعالیت‌ها برای احداث و تکمیل این خوابگاه را مشاهده کردند. 

گفتنی است خوابگاه بزرگ دخترانه «تلاش» را می‌توان  مجتمع خوابگاهی معرفی کرد  که شامل ۹ بلوک خوابگاهی است که هر کدام در ۵ طبقه احداث شده است و در هر بلوک دارای ۴ آسانسور قرار دارد. این مجتمع خوابگاهی دانشگاه با زیربنای بالغ  بر ۴۲ هزار مترمربع، با ظرفیت کل ۲۴۰۰ نفر دانشجو در۲۹۰ سوئیت کامل دوخوابه در مراحل پایانی تجهیز و در آستانه افتتاح و بهره برداری است.  

تمامی سوئیت‌های این خوابگاه دارای فضای مناسب، بزرگ و نورگیر هستند. هر سوئیت دارای دو اتاق ۴ نفره، فضای نشیمن به همراه امکانات رفاهی مناسب، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام است. طراحی سوئیت ها به گونه ای انجام شده که تمام اتاق ها دارای پنجره هایی هستند که نور و روشنایی طبیعی مناسب را فراهم می کنند و دارای تراس هستند. با وجود سرویس بهداشتی مستقل در هر سوئیت، جهت افزایش رفاه حال ساکنین و جلوگیری از تردد در سوئیت ها، سرویس بهداشتی عمومی نیز در هر طبقه پیش بینی شده است. 

تمام امکامانات رفاهی لازم از جمله یخچال، گاز، تلویزیون، تخت، کمد شخصی، میز و صندلی، فرش، پرده، اینترنت و ... برای همه سوئیت های این خوابگاه پیش بینی شده است. سیستم گرمایشی و سرمایشی این خوابگاه به صورت مرکزی است و تمام سوئیت ها با استفاده از فن کوئل سقفی به سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب و سالم مجهز خواهند شد.
از لحاظ ایمنی سیستم پیشرفته اعلان حریق و اطفای حریق برای خوابگاه طراحی شده است. تعداد ۹ دستگاه آسانسور برای سهولت رفت و آمد دانشجویان بین طبقات پیش بینی شده و هر بلوک دارای راه پله های مناسب است. همچنین خوابگاه مذکور دارای ۵ راه خروج اظطرای برای مواقع بحرانی هست.

فضاهای مناسبی برای فعالیت‌های، رفاهی، فرهنگی، ورزشی، مشاوره‌ای، اداری، تفریحی و فنی و تاسیساتی در طبقه همکف طراحی شده است که شامل: محل توزیع و سرو غذا، سالن آمفی تئاتر، سالن های ورزشی، فضاهای روباز تفریحی و ورزشی، سایت کامپیوتر، اتاق های مستقل برای فعالیت های فرهنگی و مشاوره دانشجویی، ۸ باب مغازه جهت ارائه خدمات دانشجویی بنا به صلاحدید شورای صنفی و بر اساس نیازهای دانشجویان، اتاقهای مهمان و غیره هستند. 

عملیات احداث این مجتمع خوابگاهی با مساعدت و همت والای  دکتر صومی از شهریور ماه ۹۵ شروع شده است و علی رغم مشکلات متعدد اداری، مالی و عملیاتی، با همت مضاعف و پیگیری‌های مجدانه و شبانه روزی وی بدون وقفه این پروژه عظیم در حال اتمام و استفاده دانشجویان دختر است. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.