چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱

برگزاری جلسه قدردانی از مهندسان پزشکی در معاونت درمان

برگزاری جلسه قدردانی از مهندسان پزشکی در معاونت درمان

معاون درمان دانشگاه بر استفاده از روش های مختلف آموزشی واحد تجهیزات پزشکی برای کارکنان بیمارستان‌ها در خصوص نحوه کار با دستگاه‌ها تاکید کرد.

به گزارش مفدا تهران، به مناسبت روز مهندس از مهندسان پزشکی معاونت و بیمارستان‌های تابعه در دو گروه مختلف تقدیر شد. در این جلسه که با حضور دکتر سید فرشاد علامه معاون درمان، دکتر علی گنجعلیخان مدیر درمان، محمدحسین درویش رئیس اداره تجهیزات پزشکی، مهرنوش لطفی کارشناس مسئول تجهیزات پزشکی و مسئولان واحد تجهیزات پزشکی بیمارستان‌ها  روزهای ۵ و ۱۰ اسفند 99 برگزار شد.

در این جلسه دکتر علامه ضمن تبریک روز مهندس گفت: ما همواره قدردان زحمات مهندسان هستیم و در کنار فعالیت‌ها و زحمات کارکنان بالینی و پزشکی زحمات مهندسان پزشکی نیز از اهمیت خاصی برخوردار است، به‌ویژه در دوران شیوع ویروس کرونا که فشار کاری بسیاری را تحمل کردند و در کنار سایر کادر درمان به ارائه خدمات پرداختند و با چالش‌ها و مشکلات متنوعی مواجه بودند. ما از این‌همه تلاش و ایثارگری‌ آن‌ها قدردانی می‌کنیم.

 دکتر گنجعلی خان نیز ضمن قدردانی از زحمات مهندسان پزشکی گفت: در زمان شیوع ویروس کرونا حجم فعالیت افزایش پیدا کرد، ما سعی کردیم در کنار شما باشیم، مشکلات را حل کنیم. در موضوع خرید دستگاه‌ها با خیرین، وزارت بهداشت و هیئت‌امنا مذاکره کرده و تجهیزات و دستگاه موردنیاز را خریداری کنیم. علاوه بر بحث خرید، موضوع تعمیرات نگه داشت تجهیزات نیز از اهمیت خاصی برخوردار است. ما همه تلاش خود را برای حل مشکلات شما انجام می‌دهیم تا نتیجه فعالیت را بر بالین بیمار برسد و این اتفاق خوشایندی خواهد بود.

وی افزود: از ظرفیت ها استفاده کنید، چالش‌ها، مشکلات و ایده‌های خود را مطرح کنید، ما همه تلاش خود را برای اجرایی شدن ایده‌های خوب انجام خواهیم داد.

 مهندس درویش گفت: کارکردن در بیمارستان سختی خودش را دارد. از تلاش‌های دکتر گنجعلی خان برای تجهیز کردن بیمارستان‌ها و تلاش برای نزدیک شدن به استانداردها قدردانی می‌کنم.

در ادامه همکاران مهندسی تجهیزات پزشکی نظر نقطه نظرات و پیشنهادها خود را بیان کردند. تشکر از پشتیبانی‌های معاونت درمان و توجه ویژه آن‌ها به این امر، تشکر از برگزاری این جلسه و همراهی صمیمانه دوستان ازلحاظ پیگیری و ارتباط با وزارت بهداشت و هیئت‌امنا و توجه به نیروی انسانی و کمبودهایی که در زمینه در حوزه تجهیزات پزشکی وجود دارد، از نکات بیان‌شده بود.

دکتر علامه بر ارائه آموزش از سوی واحد تجهیزات پزشکی برای کارکنان بیمارستان‌ها در خصوص نحوه کار با دستگاه‌ها و  تهیه راهنمای آموزشی تأکید کرده و گفت: استفاده از روش‌های مختلف آموزشی ازجمله تهیه کلیپ‌های آموزشی و علاقه‌مند کردن افراد برای برقراری ارتباط با واحد مهندسی پزشکی، تهیه کلیپ‌ها با گروه هدف مشخص همچون رزیدنت‌ها، پرستاران و پزشکان بر بهبود کیفیت خدمات واحد تجهیزات پزشکی تأثیرگذار است. همچنین در معاونت درمان تجربیات بیمارستان‌ها در حوزه تجهیزات پزشکی تجمیع و گردآوری شود تا امکان انتقال تجربیات و به اشتراک‌گذاری آن‌ها بین واحدها فراهم شود.

خبرنگار : 240101

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.