جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴

گفتگو با مدیرمسوول و سردبیر نخستین نشریه رتبه الف سامانه خانه نشریات دانشجویی؛

به دنبال اثرگذاری در سطح دانشگاه بودم/ میزان مطالب تولیدی نشریه بسیار بالاست

محمدرضا عزیزخانی

مدیرمسئول گاهنامه «داروگ» با اشاره به حجم بالای مطالب تولیدی در این نشریه و همکاری با دانشجویان اهل قلم در سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی عنوان کرد: هرگز تصور نمی‌کردم که شماره هفتم نشریه «داروگ» به عنوان نخستین نشریه رتبه الف سامانه خانه نشریات دانشجویی انتخاب شود. هدف اصلی من این بود که در سطح دانشگاه علوم پزشکی قم اثرگذار باشم تا شرایط دانشجویان این دانشگاه از نظر صنفی و فرهنگی ارتقا پیدا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، براساس اولین گزارش کیفی ارائه شده از سامانه خانه نشریات دانشجویی (به آدرسwww.khanehnashriat.ir) ، گاهنامه عمومی «داروگ» بهترین عملکرد را در میان نشریات دانشجویی بارگذاری شده در این سامانه نشریات دانشجویی را به خود اختصاص داد.

شماره هفتم نشریه «داروگ» گاهنامه عمومی الکترونیک دانشگاه علوم پزشکی قم به عنوان نخستین نشریه رتبه الف سامانه خانه نشریات دانشجویی انتخاب شده است. این نشریه متعلق به تشکل انجمن اسلامی اعتدال دانشگاه علوم پزشکی قم است که به عنوان یکی از چهار تشکل اساسی این دانشگاه مشغول به فعالیت است. در این رابطه با محمدرضا عزیزخانی مدیرمسئول و سردبیر این نشریه که دانشجوی رشته پزشکی است به گفتگو پرداختیم.

مدیرمسئول گاهنامه «داروگ» درباره اهداف خود از انتشار این نشریه عنوان کرد: از سال ۹۸ من به عنوان مدیرمسوول و سردبیر این نشریه را در دست گرفتم. قبل از ورود من این نشریه سه شماره اولش را منتشر کرده بود. من از همان شماره چهارم تلاش داشتم تا میزان مطالب تولیدی نشریه را بسیار بالا ببرم. دلم می‌خواست بخش اعظم این نشریه با مطالب تولیدی در معرض دید علاقمندان قرار بگیرد. به عنوان مثال در شماره آخر «داروگ» انتخابات ایران را براساس آرای الکترال امریکا بررسی کردیم. تا آنجایی که می‌دانم انتشار چنین مطلبی در مطبوعات بی‌سابقه است و مطلبی مشابه آن نوشته نشده است. در شماره قبلی نیز مطالبی تدارک دیدیم که تا اندازه‌ای خیالی بود. ما سعی کردیم به ۲۰ سال آینده و دوران پساکرونا سفر کنیم و موضوعات را مورد بررسی قرار دهیم.

او اضافه کرد: به‌طورکلی من از بابت این که نشریات دانشگاه علوم پزشکی قم نتوانسته بود در جشنواره تیتر موفقیت کسب کند آزرده خاطر بودم. هدف دیگر من این بود که این نشریه بتواند در بزرگترین جشنواره دانشجویی در حوزه نشریات موفقیت کسب کند. امیدوارم در جشنواره «تیتر۱۲» اتفاقات خوبی برای «داروگ» بیفتد.

عزیزخانی درباره برگزیده شده شماره هفتم نشریه «داروگ» به عنوان نخستین نشریه رتبه الف سامانه نشریات دانشجویی عنوان کرد: من تصور نمی‌کردم که نشریه ما بتواند درمیان انبوه نشریات دانشگاه‌های علوم پزشکی موفق به کسب رتبه اول شود و بالاترین امتیاز را کسب کند. من همواره به دنبال اثرگذاری در سطح دانشگاه بودم وخوشحالم که این شماره مورد توجه جمع گسترده‌ای قرار گرفت و رتبه اول سامانه نشریات را برای اولین بار کسب کرد.

تصور نمی‌کردم که نشریه ما بتواند درمیان انبوه نشریات دانشگاه‌های علوم پزشکی موفق به کسب رتبه اول شود و بالاترین امتیاز را کسب کند. من همواره به دنبال اثرگذاری در سطح دانشگاه بودم وخوشحالم که این شماره مورد توجه جمع گسترده‌ای قرار گرفت و رتبه اول سامانه نشریات را برای اولین کسب کرد

دبیر کانون کارآفرین دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: دوماه زمان برای انتشار شماره هفتم «داروگ» صرف کردیم. این شماره در ۱۲۰ صفحه منتشر شد و از تمام موضوعات مختلف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، صنفی و... قالب‌های مختلف ازجمله شعرنو، ترجمه، کاریکاتور، زبان‌های محلی و... در این شماره بهره گرفتیم. خوشبختانه با حمایت و همکاری دانشگاه علوم پزشکی قم توانستیم چنین نشریه‌ای را منتشر کنیم. به طور نمونه صفحه‌بندی این شماره ۲۰ روز طول کشید و ما باید برخی از مطالب را مدام به روز می‌کردیم. مثلا مطلبی درباره واکسن کرونا داشتیم که تا روزهای آخر صفحه‌بندی مدام اطلاعات تازه منتشر شده و به روز می‌شد.

سردبیر نشریه «داروگ» در پیان اشاره کرد: من از شماره هفتم به سراغ دوستان خوش‌قلم دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور رفتم و از آن‌ها درخواست ارسال مطلب داشتم. برای این کار دوهفته تمام نشریات را بررسی کردم و به ۲۰ نفر درخواست دادم که حدود ۴-۵ نفر این پیشنهاد را قبول کردم. ازهمین جا از دوستان اهل قلم دعوت می‌کنم تا در شماره‌های بعدی با ما همکاری داشته باشند. علاوه براین به کسانی که شماره اخیر ما را پسندیدند توصیه می‌کنم شماره ششم و شماره نوروزی ما را هم مطالعه کنند. از صبا دهقانی سردبیر دو شماره اول این نشریه و همچنین بابت همراهی و همکاری‌شان در ادامه مسیر تشکر می‌کنم. / انتهای پیام

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.