یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵

برای نخستین بار در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه؛

اختتامیه مرحله دانشگاهی بیست‌وپنجمین جشنواره قرآن و عترت برگزار شد/ تقدیر از ۴۰ برگزیده دانشگاهی و ۶ رتبه کشوری

اختتامیه قرآن و عترت

آیین اختتامیه مرحله دانشگاه بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت برای نخستین بار بصورت مجازی و در بستر پلتفرم اسکای روم با حضور ریاست، معاون و مدیران فرهنگی و دانشجویی برگزار شد.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، آیین اختتامیه مرحله دانشگاه بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت برای نخستین بار بصورت مجازی و در بستر پلتفرم اسکای روم با حضور ریاست، معاون و مدیران فرهنگی و دانشجویی برگزار شد.

اختتامیه مرحله دانشگاه بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت روز گذشته و با توجه به شیوع ویروس کرونا برای نخستین برای در دانشگاه بصورت مجازی و در بستر پلتفرم اسکای روم  با حضور جمعی از دانشگاهیان علوم پزشکی تربت حیدریه برگزار و از ۴۰ نفر برگزیده مرحله دانشگاهی و کشوری تقدیر بعمل آمد. "دکتر حسین ابراهیمی پور" رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه ابتدا با اشاره به تاکید سلامت در دین و تقدیر مجدد از ایثار کادر درمان گفت: سلامت یکی از موضوعات مهمی است که در دین بسیار مورد توجه بوده است و باری دیگر از تلاش های کادر درمان که جانفشانی کردند، کمر همت بستند و در میدان مبارزه با ویروس منحوس کرونا قدم نهادند تقدیر می نمایم. همچنین مستند سازی زحمات این قشر فهیم جامعه می تواند فرهنگ محبت و اینکه در هدیه دادن سلامت به دیگران کوشش کردند به زیبایی نمایان سازد.

وی ادامه داد: کلیه همکاران ما و دانشجویان بایستی محور اصلی فعالیت های فرهنگی را سمت و سوی سلامت بخشند و تولید محتوی فاخر را در دستور کار خود قرار دهند همچنین اینگونه جشنواره ها به پشتیبانی و ارتقای سلامتی مردم در جامعه کمک به سزایی می نماید و کارعالمانی دینی و پزشکی در کنار یکدیگر قرار می گیرد. قرآن گنجینه بزرگی است که در اختیار ما قرار گرفته و می تواند چراغ راهی باشد تا فعالیت های ما نسبت به دیگران متمایز گردد و ما را در مسیر انقلاب اسلامی قرار دهد.

یکی دیگر از برنامه های این مراسم اجرای محفل انس با قرآن بود که با تلاوت دلنشین حسام فیوضی دانشجوی رشته ی علوم آزمایشگاهی دانشگاه، حافظ و قاری ممتاز ملی صورت پذیرفت همچنین علی زاهدی کارشناس امور قرآن و عترت دانشگاه بعنوان دیگر مدعو این مراسم به سخنرانی با محوریت آرامش در سایه توحید در ربوبیت پرداخت. "دکتر محمد قربانی" معاون فرهنگی و دانشجویی با اعلام آمار شرکت کنندگان دانشگاهی این جشنواره گفت: در جشنواره سال جاری در مجموع ۴۰۰ نفر از مجموعه دانشگاه شرکت داشتند که بیشتر ثبت نامی را  با ارتقا قابل قبولی نسبت به سال گذشته در گروه کارکنان داشتیم و سپس به ترتیب ۱۴۷نفر دانشجو و ۲۶نفر از اساتید و اعضای هیات علمی شرکت داشتند که از این میان ۴۰ برگزیده دانشگاهی و ۶ رتبه کشوری و ملی سهم دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه بود. همچنین با توجه به شیوع کرونا یکی از عوامل تاثیر گذار حضور هرچه بیشتر دانشگاهیان در جشنواره؛ فعالیت آگاهانه و اطلاع رسانی توسط هشت نفر از سفیران بود که در بخش های مختلف به فعالیت می پرداختند.

همچنین "سید حمید حسینی" مدیر فرهنگی دانشگاه با تاکید به برگزاری کارگاهای آموزشی دراین حوزه اظهار داشت:  یکی از عواملی که سبب ارتقا حوزه  قرآنی شد تلاش دانشجویان پویا در کانون قرآن و عترت می باشد که در توسعه و تعمیق فرهنگ قرآن و عترت قدم های مثبتی را برداشته اند. همچنین برگزاری مستمر کارگاه های آموزشی و برنامه ریزی برای خانواده دانشگاهیان علوم پزشکی بویژه فرزندان آنان علاوه بر حوزه دانشجویی از اولویت های مدیریت فرهنگی در این حوزه می باشد.

گفتنی است با پخش کلیپ برگزیدگان در سه حوزه اساتید، دانشجویان و کارکنان این آیین به کار خود پایان داد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.