پنجشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱

با حضور جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی همدان؛

برگزاری اردوی جهادی دندانپزشکی"تبسم" در مناطق کم برخوردار و محروم شهرستان همدان

اردوی جهادی تبسم همدان 2

جمعی از دانشجویان و اساتید رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی همدان در اردویی جهادی با عنوان "تبسم" اقدام به ارائه خدمات به مردم مناطق کم برخوردارو محروم حاشیه شهر همدان کردند.

به گزارش مفدا همدان، به همت دغدغه مندان به رفع نیاز ولی نعمتان انقلاب اسلامی که به دلیل فقر مالی از امکانات و خدمات درمانی محروم بوده اند، اردوی جهادی دندانپزشکی "تبسم" با حضور دانشجویان جهادگر عرصه سلامت دانشگاه برگزار شد.

این اردو با همکاری ثمر بخش دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی همدان، معاونت فرهنگی و دانشجویی، مسئولین خیریه های منطقه خضر همدان و سازمان بسیج جامعه پزشکی انجام و به جامعه هدف خدمات ارائه گردید.

فاز اول اردو به صورت غربالگری کرونا و معاینه و تشکیل پرونده بیماران در درمانگاه امام حسین (ع) صورت گرفت که در این مرحله پروتکل های بهداشتی با مدنظر قرار دادن امکانات لازم، فاصله گذاری اجتماعی و همکاری مسئولین خیریه در نوبت دهی به بیماران تریاژ و از پیش شناسایی شده با فاصله زمانی به خوبی رعایت شد .

فاز دوم اردو در قالب انجام کار درمانی دندانپزشکی در خصوص بیمارانِ اورژانسی با در نظر گرفتن توانایی های حرفه ای درمانگران در محل کلینیک ویژه دندانپزشکی شهید مباشر کاشانی صورت گرفت.

در اولین اردوی دندانپزشکی سازماندهی شده تعداد ۱۷۲ نفر مراجعه کردند  و ۱۶۷ نفر مورد معاینه قرار گرفتند همچنین در تریاژ افراد مراجعه کننده برای ۵ نفر از مراجعه کنندگان به دلیل دارا بودن علائم اولیه تب و سرفه تشکیل پرونده انجام نگرفت.

گزارش کار درمانی این اردوی جهادی به شرح ذیل می باشد:

از ساعت ۸ الی ۱۳ شامل ۲۸ دندان برای کشیدن، ۱۷ مورد ترمیم دندان، ۹ مورد درمان ریشه دندان زیر نظر استاد و مسئول فنی دکتر بیگی

از ساعت ۱۵ الی ۱۹ تعداد ۲۶ دندان برای کشیدن، ۱۰ مورد ترمیم دندان و ۱۶ مورد درمان ریشه دندان زیر نظر استاد و مسئول فنی دکتر شکوهی

خاطرنشان می شود با هماهنگی های صورت گرفته با دانشکده دندانپزشکی و کلینیک ویژه دندانپزشکی شهید مباشر کاشانی قرار بر این است تا این اردوی جهادی پنج شنبه هر هفته در این کلینیک اجرا شود.

گزارش تصویری ۱

گزارش تصویری ۲

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.