دوشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۴

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه؛

یاداشت/ نیمه شعبان یادمانی از تمام نیکی هاست

دکتر قربانی

معاون فرهنگی و دانشجویی به مناسب ولادت حضرت ولیعصر(عج) طی یادداشتی این روز با سعادت خدمت کلیه همدانشگاهیان تبریک گفت. وی با اظهار به اینکه همه ادیان اعتقاد به یک منجی دارند، نیمه شعبان را یادمانی از تمام نیکی ها دانست.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، معاون فرهنگی و دانشجویی به مناسب ولادت حضرت ولیعصر(عج) طی یادداشتی این روز با سعادت خدمت کلیه همدانشگاهیان تبریک گفت. در متن این یادداشت آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم‌

 ونُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَی الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الأرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّهً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِینَ

همه ادیان اعتقاد به یک منجی دارند و این امر یعنی آینده بشریت به صلح و صلاح و خیر خواهد انجامید. پانزدهم شعبان خجسته سالروز ولادت انسان کامل، وارث همه پیامبران الهی و مایه امان اهل زمین، دوازدهمین گوهر تابناک آسمان امامت، حضرت مهدی موعود (عج) است.

نیمه شعبان یادمانی از تمام نیکی هاست و روزگارانی را نوید می‌دهد که جهان بشری از آلام و رنج های طولانی که از ظلم و بی عدالتی برخاسته است، رهایی خواهد یافت و خداوند به واسطه مولود بزرگ آن روز، مهدی موعود و امام منتظر(عج) زمین مرده به ستم را به آب حیات عدالت زنده خواهد ساخت. انتظار یعنی امید برای وضعیت بهتر که با قدوم حضرت ولی عصر (عج)، منجی عالم بشریت محقق خواهد شد و این امید نیروی محرکه و پیشروان جامعه است. امید آمدن منجی، زیباترین انتظارهاست و درک صحیح این انتظار زمینه ساز تعالی خودسازی و تکامل در مسیر تقوی الهی خواهد بود. نیمه شعبان ولادت سراسر نور و پاکی حضرت مهدی موعود (عج) و نقطه عطف اعیاد شعبانیه، پیام آور ظهور حضرت مهر و دوستی است که گرما بخش جهان و امید مستضعفان جهان است.

اینجانب، فرارسیدن میلاد مسعود یگانه منجی عالم بشریت، حضرت ولیعصر (عج) را به اساتید، دانشجویان و همکارانم دردانشگاه و مجموعه معاونت فرهنگی دانشجویی تبریک و تهنیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال تعجیل در فرج مبارک آن حضرت، عزت و اقتدار روز افزون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و رهایی تمام مردمان سرزمینم از این ویروس منحوس و سربلندی همه عزیزان خط مقدم کادر بهداشت و درمان را مسئلت دارم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.