چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۰

خانزاده در وبینار مدیریت زمان بسیج دانشجویی؛

انسان‎ها در کشف مزیت رقابتی خود/هیچ شخصی غیر نخبه آفریده نشده است

بسیج دانشجویی

یکی از دغدغه ‎های ما در بحث مدیریت زمان این است که آرمان‎هایی در ذهن داریم و شاید هیچ گاه به آن‎ها نرسیم.

به گزارش خبرنگار مفدا، آقای علی خانزاده مدرس و مشاور، در وبیناری که با محوریت مدیریت زمان عصر روز سه شنبه دهم فروردین ماه ۱۴۰۰ به همت طرح سدید بسیج دانشجویی دانشگاه برگزار شد، گفت: همه ما می‎خواهیم به مطلوبی برسیم و نتوانسته‎ایم و این به هر دلیلی ممکن است رخ داده باشد.

وی اظهار داشت: بحث این است که ما به کدام سمت می‎خواهیم حرکت کنیم و باید تصویر خوبی از خواسته‎های خود در ذهنمان داشته باشیم، ما باید خودمان را در سال‎های آتی تصور کنیم و باتوجه به اینکه استعدادهای هر شخصی متفاوت است، پس نقطه مقصد ما با هم متفاوت و باید ابتدا استعداد خود را بیابیم و این به شرط درک از توانمندی‎هایمان امکان پذیر است.

خانزاده با بیان اینکه هیچ انسانی غیر نخبه آفریده نشده است، تاکید کرد: اگر خلاف استعدادهای خود حرکت کنیم شکست می‎خوریم.

این مدرس ابراز کرد: ما باید کارهای خود را به چند دسته "مهم و فوری"، "غیرمهم و فوری"، "مهم و غیرفوری" و "غیرمهم و غیرفوری" تقسیم بندی و برای آنها برنامه ریزی بلند مدت داشته باشیم.

وی در پایان چند نکته را تصریح کرد: در کارهایمان تمرکز و جمع بندی داشته باشیم، برنامه ریزی را آرمانی یا سطح پایین نریزیم به گونه‎ای که از برنامه خود لذت ببریم، مدیریت انرژی و الگوهای غیرجامع داشته باشیم و مهارت نه گفتن که از قدرت مدیران موفق است را کسب کنیم.

نگین اشتری، دبیر سرویس فرهنگی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.