دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۵

بازدید مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از آشپزخانه طبخ غذا/ تاکید بر رفع مشکلات صنفی و رفاهی

بازدید مدیر دانشجویی از وضعیت طبخ غذا

مهناز دیده‌ور؛ مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر به منظور بررسی کیفیت غذای دانشجویان و رفع مشکلات صنفی رفاهی از آشپزخانه بیمارستان ایران بازدید کرد.

به گزارش مفدا ایرانشهر، صبح امروز مهناز دیده ور؛  مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر به همراه مدیر مفدا از  آشپزخانه بیمارستان ایران به منظور بررسی کیفیت غذای دانشجویان و رفع مشکلات صنفی رفاهی در ترم جدید بازدید کرد.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در این بازدید ضمن تاکید رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در همه مراحل آماده سازی و طبخ غذا بیان کرد: رعایت اصول بهداشتی در این شرایط بیماری کرونا اولویت اول و اساسی برای تهیه مواد غذایی و طبخ غذا دانشجویان باید باشد و هرگز کوتاهی در این زمینه پذیرفته نخواهد بود.

وی افزود: آیین نامه و دستورالعمل‌ها به شرکت طرف قرارداد دانشگاه ابلاغ شده و باید طبق برنامه غذایی هفتگی و با تفکیک غذای دانشجو از بیمارستان تهیه و تحویل داد شود.

دیده ور اظهار کرد: کیفیت و طعم غذا اولویت بعدی است که باید آشپزان به آن توجه کنند چون با سلامت افراد ارتباط مستقیم دارد و برای ما این مسئله بسیار مهم است.

وی تاکید کرد: تهیه مواد اولیه سالم و تازه مسئله مهم است که باید شرکت طرف قرارداد به آن توجه لازم را داشته باشد چون در کیفیت غذا اثرگذار است.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: زمان تهیه غذا و آماده سازی و ارسال برای دانشجویان نباید فاصله داشته باشد و هر کدام باید سر وقت مناسب انجام شود.

وی خاطر نشان کرد: رفع مشکلات صنفی رفاهی با همکاری شورای صنفی دانشجویان دانشگاه همیشه جزو اولویت‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی بوده و همیشه سعی کردیم تا بتوانیم با فراهم کردن امکانات لازم رضایت دانشجویان را کسب و شرایط خوبی را در دانشگاه و خوابگاه برای آنها مهیا کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.