پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۹

پیام تبریک معاونت بهداشتی دانشگاه به مناسبت روز جهانی بهداشت

پیام تبریک معاونت بهداشتی دانشگاه به مناسبت روز جهانی بهداشت

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در پیامی فرارسیدن روز جهانی بهداشت را به تلاشگران این عرصه تبریک گفت.

در متن پیام  دکتر ابراهیم قادری به مناسبت روز جهانی بهداشت آمده  است :روز جهانی بهداشت، مناسبتی است که هر سال مصادف با سالروز تأسیس سازمان جهانی بهداشت گرامی داشته می‌شود.

 در سال جاری تمرکز روی جهانی برابر و سالم‌تر برای همه خواهد بود،  سلامتی بزرگترین موهبت اللهی است که به بشر عطا شده و حفظ این موهبت، یکی از بزرگترین وظایف فرد و دولت‌ها است.

 سلامت نیز مانند همه مقولات دیگر باید عادلانه حفظ شود و خدمات مرتبط با سلامتی باید عادلانه ارایه شود و دسترسی همه افراد به این خدمات، عادلانه باشد "ایجاد جهانی عادلانه و سالم برای همه" که شعار روز جهانی بهداشت امسال است، نیز بر این موضوع تاکید دارد.

رویای "ایجاد جهانی عادلانه و سالم برای همه" زمانی محقق خواهد شد که پیشگیری و بهداشت در اولویت کاری سیاستمداران قرار گیرد. کافیست هر فرد قبل از تصمیم گیری از خود بپرسد این تصمیم من چه تاثیری روی سلامت من یا جامعه خواهد گذاشت  همین پرسش قبل از هر تصمیم گیری، بهترین راهکار برای ارتقای سلامت در جامعه است.

بیش از یک سال است که جهان درگیر بیماری کووید-19 شده و این پاندمی نشان داد که عدالت و سلامت بشر که دهه‌ها شعار زیبای جهانی بوده است، می‌تواند به راحتی در دنیای امروز، فدای سایر امور گردد لذا شعار "ایجاد جهانی عادلانه و سالم برای همه" باید به صورت جدی دنبال شود.

در طول یکسال اخیر تلاشگران عرصه سلامت و بهداشت با جان و دل برای حفظ سلامت مردم و ارایه خدمات سلامت به صورت عادلانه برای همه مردم تلاش کردند و نشان دادند که تفکر "ایجاد جهانی عادلانه و سالم برای همه" اساس کار سیستم بهداشتی است و امید است این تفکر در سایر سازمان‌ها، نهادها و سیاستمداران نیز بعنوان یک اصل اساسی در پیشرفت یک کشور، نهادینه شود.

بدینوسیله این روز را بر همه همکاران عزیزم در عرصه بهداشت تبریک عرض نموده،  از جانفشانی ها و تلاش‌های شبانه روزی این عزیزان تشکر و قدردانی می‌کنم و امیدورام روزی برسد که بهداشت و پیشگیری، در عمل و نه در شعار، در اولویت همه سازمان‌ها و مخصوصا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گیرد.   

دکتر ابراهیم قادری

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.