چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۷

بازدید سرزده معاون فرهنگی و دانشجویی دانشکده علوم پزشکی گراش از سلف سرویس

گراش

معاون‌ آموزش، تحقیقات و فرهنگی دانشجویی دانشکده علوم پزشکی گراش به طور سرزده از سلف سرویس دانشکده بازدید کرد. در این بازدید تمامی فضاهای آماده سازی و طبخ و توزیع غذا و همچنین نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی در این مجموعه مورد ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش مفداگراش، دکتر حکیمه اکبری، معاون‌ آموزش، تحقیقات و فرهنگی دانشجویی دانشکده علوم پزشکی گراش، مدیر امور دانشجویی و کارشناس تغذیه و رژیم درمانی دانشکده، روز سه شنبه ۲۴فروردین ماه، از بخش‌های مختلف سلف سرویس بازدید کردند.

در این بازدید که با هدف بررسی وضعیت غذا، بررسی فضای فیزیکی، روند کنترل کیفی و کمی مواد غذایی و طبخ و توزیع،  انجام شد، تمامی فضاهای آماده سازی و طبخ و توزیع غذا و همچنین نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی در این مجموعه مورد ارزیابی قرار گرفت.

دکتر حکیمه اکبری با اشاره به اهمیت کیفیت غذا و رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی در سلف سرویس، گفت: « با توجه به شیوع بیماری کرونا و بازگشت تعدادی از دانشجویان به دانشکده ، رعایت دستورالعمل های بهداشتی  در رابطه با نحوه پخت و توزیع غذا در این ایام  ، بیشتر از گذشته اهمیت دارد .»

در این بازدید، موارد بهداشتی و غذایی بر اساس چک لیست های بهداشتی، توسط کارشناس تغذیه و رژیم درمانی دانشکده مورد بررسی قرار گرفت و راهکار هایی جهت رفع  نواقص موجود ارائه شد.

با توجه به حضور تعدادی از دانشجویان در دانشکده و شروع ماه مبارک رمضان، توزیع غذا به صورت بیرون بر در محل سلف سرویس  با رعایت نکات بهداشتی در ساعت های معین انجام می شود.

گزارش تصویری این بازدید را در لینک زیر ببینید :

https://mefda.ir/photo/207704

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.