شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۶

دبیر انجمن علمی، دانشجویی علوم آزمایشگاهی سبزوار:

یک دست صدا ندارد/ رشد انجمن‌های علمی، دانشجویی در گرو مشارکت حداکثری دانشجویان خواهد بود

مهدی اخوان دبیر انجمن علمی علوم آزمایشگاهی / سبزوار

مهدی اخوان دبیر انجمن علمی، دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار معتقد است یک دست صدا ندارد و برای رشد یک انجمن تلاش جمعی نتیجه بخش بوده و یک نفر به تنهایی نمی‌تواند انجمن را به اهداف خود برساند.

مهدی اخوان دانشجوی ترم آخر رشته علوم آزمایشگاهی و دبیر انجمن علمی، دانشجویی علوم آزمایشگاهی دانشگاه در گفتگو با خبرنگار مفدا سبزوار با بیان اینکه ارتقاء سطح علمی دانشجویان اولین هدف انجمن‌های علمی است افزود: ما در انجمن‌های علمی به دنبال آشنایی دانشجویان با رشته خود و گرایش‌های آن هستیم و سعی می‌کنیم تا دانشجویان آینده خود را با توجه به رشته‌ای که انتخاب کرده‌اند ترسیم و تجسم کرده و برای رسیدن به آن تلاش کنند.

اخوان انجمن‌های علمی، دانشجویی را محیطی برای یادگیری معرفی کرد و ادامه داد: از آنجایی که فضای انجمن‌های علمی، فضای آموزشی است دانشجویان خواهند آموخت که قبل از ورود به جامعه چگونه با یکدیگر همکاری داشته و با هم نوع و هم صنف خود چگونه تعامل برقرار نمایند.

وی با اشاره به اینکه در انجمن علمی، دانشجویی علوم آزمایشگاهی به دنبال تولید محتوا هستند، اظهار داشت: تولید محتوا یکی از برنامه‌های مهم یک انجمن جهت ارتقاء سطح علمی دانشجویان است که این محتوا می‌تواند به شکل متنی، ویدیو، انیمیشن بصری و یا به شکل پادکست‌های آموزشی باشد.

دبیر انجمن علمی، دانشجویی علوم آزمایشگاهی دانشگاه در ادامه صحبت‌های خود به داغ بودن فضای مجازی در شرایط کنونی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: در این شرایط که ویروس کرونا فضای آموزشی کشور را به تعطیلی کشانده به راحتی می‌توان وبینارها و کارگاه‌های آموزشی برگزار و سطح علمی دانشجویان را ارتقاء داد.

 اخوان مهمترین چالش ایجاد شده در اپیدمی کرونا برای انجمن‌های علمی را نداشتن ارتباط حضوری و فیزیکی با دانشجویان عنوان کرد و افزود: متاسفانه در این شرایط نمی‌توانیم از پتانسیل اساتید به بهترین شکل استفاده نموده و اهداف خود را آنطور که باید به سرانجام برسانیم و امیدواریم هر چه زودتر این شرایط پایان یافته و بار دیگر در دانشگاه‌ها حضور پیدا کنیم.

دبیر انجمن علمی، دانشجویی علوم آزمایشگاهی دانشگاه با بیان اینکه تنها راه ارتباطی با انجمن علمی علوم آزمایشگاهی دانشگاه لینک تلگرام  https://t.me/joinchat/CfapqUTYIQYsLh۷evGTURA است افزود: در حال حاضر در انجمن علمی علوم آزمایشگاهی شش نفر اعضای شورای مرکزی و یک نفر به عنوان دبیر به صورت رسمی فعالیت نموده و دیگر دانشجویان همین رشته نیز کنار ما بوده و به ما کمک می‌نمایند.

اخوان دبیر انجمن علمی، دانشجویی علوم آزمایشگاهی در پایان صحبت خود جمله معروف "یک دست صدا ندارد" را بیان کرد و ادامه داد: برای رشد یک انجمن علمی تلاش جمعی نتیجه بخش خواهد بود و یک نفر به تنهایی نمی‌تواند انجمن را به اهداف خود برساند که همین لازمه مشارکت و همیاری همه دانشجویان بوده و از آنهایی که اعلام آمادگی جهت فعالیت در انجمن نموده‌اند تقاضا دارم پای کار بوده و فعال‌تر باشند.

گفتنی است مهدی اخوان سال گذشته نیز به عنوان دبیر انجمن علمی، دانشجویی رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه فعالیت می‌کرد و سال جاری دومین سال پیاپی دبیری وی بود که در انتخابات انجمن کشوری این رشته نیز شرکت و از بین ۴۰ دبیر شرکت کننده از کل کشور تواست نفر سوم شده و عضو شورای مرکزی این انجمن در وزارت بهداشت گردد.

تهیه شده توسط علی خواجوی خبرنگار سرویس آموزشی پژوهشی مفدا سبزوار

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.