یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴

تفاهم نامه تحقیقاتی بین دانشگاه و سازمان های مردم نهاد منعقد شد

تفاهم تحقیقاتی

معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: برای اولین بار در تاریخ جنوب کرمان تفاهم نامه فعالیت های مشترک تحقیقاتی بین معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و سازمان مردم نهاد منعقد شد.

به گزارش مفدا جیرفت ، دکتر فاطمه سیدی هدف از انعقاد این تفاهم نامه را همکاری فعالیت های مرتبط با تحقیقات و فناوری در حوزه سلامت بین سازمان های مردم نهاد و مجموعه معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اعلام کرد.

معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت مدت این تفاهم نامه را از زمان امضاء برای یک سال اعلام کرد و گفت: در صورت رضایت طرفین این تفاهم نامه قابل تمدید است.

وی در ادامه بیان کرد این معاونت از تمامی ظرفیت های علمی و سلامت برای همکاری بیشتر با سازمان های مردم نهاد استفاده می کند

وی میزان مشارکت خیرین در زمینه فعالیت های تحقیقاتی در جنوب کرمان را بسیار کم دانست و بر مشارکت بیشترین خیرین در این زمینه تاکید کرد.

وی با بیان اینکه پژوهش زیربنای توسعه پایدار است، گفت: محور تصمیم گیری های راهبردی، انجام فعالیت های پژوهشی و فناوری است و این مهم نقش بسزایی در بهبود توسعه کشور به همراه دارد.

وی افزود: توسعه کشور با میزان انجام فعالیت های پژوهشی و فناوری در جامعه ارتباط مستقیم داشته و همواره کشورهایی در فعالیت های تولیدی و صنعتی موفق هستند که به تحقیقات و پژوهش های کاربردی توجه ویژه دارند.

وی با بیان اینکه پیشگیری بهتر از درمان است، افزود بسیاری از مشکلات حوزه سلامت را می توان با پژوهش های علمی بررسی و با انتشار و بهره بری از  نتایج آنها از ضرر و زیان های بیشتر جلوگیری کرد .

دکتر سیدی بر نهادینه شدن فرهنگ مشارکت خیرین در امور پژوهشی تاکید کرد و گفت: این فرهنگ باید در منطقه جنوب کرمان اطلاع رسانی و نهادینه شود تا شاهد اثرات این مهم باشیم.

وی با بیان اینکه کشاورزی جنوب کرمان ظرفیت خوبی برای امور خیرخواهانه است، اظهار داشت: کشاورزان بزرگ منطقه در امور خیرخواهانه پژوهشی مشارکت کنند.

معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ادامه داد: کشاورزان مرفه جنوب کرمان نیز می توانند نقش مهمی در رفع محرومیت این منطقه داشته باشند.

اجرای طرح غربالگری ساختار قامتی بانوان روستایی در جیرفت 

مشاور فرماندار جیرفت در امور سازمان های مرد نهاد از برگزاری طرح غربالگری ساختار قامتی بانوان روستایی در این شهرستان خبر داد.

حسن موسی باغی هم در ادامه این نشست اظهار داشت: یکهزار زن روستایی در طرح غربالگری ساختار قامتی غربالگری شدند.

مدیرعامل انجمن آوای اندیشه سبزواران همچنین از برگزاری دوره های آموزشی حقوق شهروندی و آسیب های اجتماعی در شهر جیرفت خبر داد و گفت: این فعالیت ها بر اساس نیازسنجی و نیاز منطقه انجام شد.

موسی باغی خواستار مشارکت بیشتر دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با امور خیرخواهانه شد.

مدیرموسسه دارالکرام نیز در ادامه نشست به شرایط منطقه ای جنوب کرمان اشاره کرد و گفت: این منطقه با توجه به محرومیت های زیاد در برخی نقاط نیازمند فعالیت های تحقیقاتی است.

حسین افشار افزود: مشکلات منطقه جنوب کرمان به صورت علمی باید بررسی شود تا نقشه راه برای رفع مشکلات برنامه ریزی و در نتیجه شاهد رفع مشکلات باشیم.

کد خبرنگار: ۲۶۰۱۰۱

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.