یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۰

کرونا در سراب همچنان در سربالایی

تعداد فوتی:144 تعداد بستری های فعلی:132 شمارکل موارد مثبت:3231

سراب

دکترنادی گفت: کرونا در سراب همچنان در مسیر صعودی است و درحال حاضر 132 نفر در بیمارستان تحت درمان هستند.

به گزارش مفدا سراب، دکتراکبرنادی رئیس دانشکده علوم پزشکی سراب در حاشیه بازدید از کلنیک تنفس بیمارستان امام ره سراب گفت: خیز چهارم کرونا فروکش نکرده و همچنان در شهرستان سراب در وضعیت پرخطر قراردارد.

وی با بیان اینکه بیمارستان سراب با تمام ظرفیت و با تمام امکانات درجهت مراقبت های درمانی از بیماران بسیج شده است، تاکید کرد: هم اکنون 132 نفر به علت عوارض ریوی ناشی از کرونا در بخش های اختصاص یافته به بیماران کرونایی بستری و تحت مراقبت های پزشکی و درمانی قراردارندکه از این تعداد 9 نفر در بخش ای سی یو بستری هستند و یک نفر نیز در شرایط وخیم کرونایی و متصل به دستگاه تهویه مکانیکی می باشد.

دکترنادی یاداورشد: تاکنون از کل 8879 نمونه انجام شده pcr نتیجه آزمایش 3231 نفر مثبت بوده است، و متاسفانه از این تعداد تاکنون 144 نفر به علت بیماری کووید 19 جان خود را از دست داده اند.

دبیر ستاد کرونای شهرستان سراب، ضمن تقدیر و تشکر از بازاریان و اصناف و کسبه که با صبر و تحمل و رعایت محدودیت های وضعیت قرمز ستاد کرونای شهرستان سراب را در مهارو کنترل شیوع بیماری یاری کردند، تصریح کرد: با رعایت پروتکل های بهداشتی و پرهیز از دورهمی ها و تجمع های مختلف می توان برای قطع زنجیره انتقال ویروس امیدواربود.

دکترنادی در مورد آخرین وضعین واکسیناسیون در سراب گفت: تاکنون بیش از 520 نفرتحت واکسیناسیون قرارگرفتند و درروزهای آِینده نیز تعداددیگری واکسن وارد چرخه تزریق خواهد شد که با رعایت اولویت ها ی اعلامی از طرف وزارت بهداشت تزریق صورت خواهد گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.