دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸

دبیر دانشجویی کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

در روزهای کرونایی کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر همچنان فعال بوده است

پویش جمع آوری کمک‌های مردمی برای مردم زلزله‌زده یاسوج در ایام ماه مبارک رمضان

بوشهر/هلال احمر

دبیر دانشجویی کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفت وگو با مفدا گفت: این کانون در روزهای کرونایی با تلاش اعضا همچنان فعال بوده است و با برنامه‌ریزی انجام شده در سال جدید نیز فعالیت‌ها و برنامه‌های متنوعی را در دانشگاه خواهیم داشت.

به گزارش مفدا بوشهر، کانون دانشجویی هلال‌احمر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در دوره جدیدی از فعالیت‌های خود با هدف توسعه کارهای‌ انسان دوستانه و داوطلبانه در دانشگاه شروع به کار کرده و در این راستا برنامه های مختلفی را برگزار کرده است. گفت‌وگوی مفدا بوشهر را با  "محمدصابر دیرنیک" دبیر کانون هلال احمر را در زیر بخوانید:

مفدا بوشهر: در مورد خودتان بگویید. چطور شد به فعالیت در کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه علاقمند شدید؟

محمدصابر دیرنیک هستم دانشجوی رشته مهندسی بهداشت محیط ورودی سال ۹۸. باتوجه به شناختی که از فعالیت های هلال احمر داشتم و علاقه‌مند به کارهای انسان دوستانه بودم به کانون هلال احمر دانشگاه پیوستم و چند ماهی هست که دبیر این کانون شده‌ام.

مفدا بوشهر: از کانون هلال احمر و فعالیت‌های مختلف آن در این مدت بگویید.

 باتوجه به اوضاع کرونا و محدود بودن شرایط برای فعالیت، کانون هلال احمر فعالیت‌های خوبی داشته است. ارائه پک های بهداشتی در روز ۲۲ بهمن، گفت‌وگو با مدیر امور فرهنگی و معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه  در مورد روز  پدر، دعوت از دو زوج دانشجوی دارای فرزند به مناسبت روز پدر و اهدا کارت هدیه و جوایز دیگر، تشکیل کانال های مجازی برای اطلاع عضوها از فعالیت کانون و همکاری با کانون، تقسیم بندی اعضا و تشکیل کمیته‌های مربوطه در راستای توسعه فعالیت‌ها ، درخت کاری و.... از جمله فعالیت‌های کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بوده است.

از برنامه هایتان  برای روزهای آینده بگویید؟ 

این کانون در روزهای کرونایی با تلاش اعضا همچنان فعال بوده است و با برنامه‌ریزی انجام شده در سال جدید نیز فعالیت‌ها و برنامه‌های متنوعی را در مناسبت‌های مختلف خواهیم داشت. یکی از برنامه‌های ما همکاری با کانون خیریه علم و مهر دانشگاه در راستای کمک رسانی به دانشجویان کم بضاعت است. همچنین پویش جمع آوری کمک های مردمی برای مردم زلزله‌زده یاسوج در ایام ماه مبارک رمضان خواهیم داشت.

تجربه کار در این کانون برای شما چگونه بوده است؟

با توجه به تجربه کوتاه در همین مدت متوجه شدم که در راه درستی قدم برداشته و امید وارم که بتوانم به دانشجویان و دانشگاه خدمت کنم و وظایف را به نحو احسنت انجام دهم.

هدف شما برای انتخاب این فعالیت و حرکت  در این مسیر چه بوده چه رسالتی برای خودتان در نظر گرفته‌اید؟

هدف اصلی من توسعه فعالیت‌های انسان دوستانه و پرداختن به آن هم‌زمان با تحصیل در دانشگاه بوده است.

غیر از فعالیت در این کانون چه فعالیت های هنری، فرهنگی یا اجتماعی دیگری دارید؟

در اردوی جهادی حضور داشته و فعالیت کرده‌ام و از قبل نیز در سازمان هلال احمر  فعالیت داشته‌ام.

بحران کرونا و تبعات آن در زندگی شما چه به عنوان یک دانشجو چه به عنوان  یک شهروند چه تاثیری داشته است؟

 کرونا تاثیر بسزایی در زندگی افراد داشته،‌ و به نظر من خود آنها تصمیم می‌گیرند که آیا این تاثیر مثبت باشد یا منفی. از نگاه من این بحران یک مشکل زمینه ای است که می تواند برای پیشرفت خوب باشد.

خوشبختانه توانستم از این ایام استفاده درست و بجایی داشته باشم.

 آخرین فیلم یا سریال که دیدید و کتابی که خوانده‌اید...

 آخرین فیلمی  که تماشا کردم "رستگاری در شاوشنگ" بود و کتابی که در حال مطالعه هستم به نام"هنر ظریف بی‌خیالی" نوشته "مارک منسن"

سخن آخر...

 کسانی که در توانایی‌شان هست مارا یاری کنند و دریغ نکنند...

 قطعا یک کانون در پاسخ به فعالیت های زیاد اعضا باید مزایایی داشته باشد که انگیزه اعضا افزون شود امیداور بتوانیم با حمایت دانشگاه این انگیزه را ایجاد کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.