دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۸

طرح پایش سلامت خون در دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار شد

20210418_121445.jpg

طرح پایش سلامت خون اساتید و کارکنان دانشکده پیراپزشکی توسط انجمن علمی دانشجویی علوم آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار شد.

به گزارش مفدا، طرح پایش سلامت خون اساتید و کارکنان دانشکده پیراپزشکی توسط انجمن علمی دانشجویی علوم آزمایشگاهی بمناسبت بزرگداشت روز علوم آزمایشگاهی. در ۳۰ فروردین ماه ۱۴۰۰ برگزار شد.
در این پایش پس از دریافت نمونه خون از اساتید و کارکنان دانشکده پیراپزشکی، دانشجویان گروه علوم آزمایشگاهی آنرا مورد سنجش قرار داده سپس نتیجه وتفسیر آنرا به خدمت ایشان اطلاع میدادند.

 سلامتی پرسنل سازمان ها در بخش های مختلف آموزشی، پژوهشی، بالینی و اداری یکی از دغدغه های مراکز بهداشتی درمانی کشور است که می تواند بر روی کارایی و سطح بهره وری افراد در انجام وظایف محوله تاثیرگذار باشد. حدود ۱۵%  از آمار مرگ و میر در سرتاسر جهان مربوط به بیماری­ها و جراحات شغلی است، غربالگری افراد با استفاده از بررسی و پایش سلامت در حیطه های کاری مختلف علاوه بر آن که می تواند باعث ارتقاء سطح سلامت و اثربخشی افراد گردد، همچنین از بسیاری از هزینه های تحمیل شده به افراد و سازمان ها در صورت بیماری و از کارافتادگی اعضای این گروه جلوگیری کرده و در واقع این امر سبب افزایش اهمیت پایش پزشکی و ارزیابی سلامت و ایمنی این کارکنان در ارتباط با مواجهات، آسیب ها و بیماری های مرتبط با محیط کار و زندگی می‌گردد. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.