یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۳

در دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛

برگزاری نماِیشگاه عکس سالروز شکست آمریکا در صحرای طبس

نمایشگاه طوفان شن/مشهد

به مناسبت سالروز ۵ اردیبهشت، نمایشگاهی مرتبط با گرامیداشت سالروز شکست آمریکا در صحرای طبس به همت مدیریت امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ساختمان شماره ۳ دانشگاه (داروسازی قدیم) برگزار شد.

به گزارش مفدا مشهد، امروز مصادف است با ۵ اردیبهشت، سالروز شکست آمریکا در صحرای طبس در سال ۱۳۵۹ به همین مناسبت مهدی کاظمی رئیس اداره فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با مفدا مشهد گفت: بیابان طبس، بهترین راوی معجزه‏ای است که دل تاریخ را به لرزه درآورد. تفسیر آیه «وَ مَکَرُوا وَ مَکَرَاللّه‏ وَاللّه‏ خَیْرُ الْماکِرینَ» را باید از کویر تفتیده طبس پرسید. بیابان خشک طبس، تبلور کمین‏گاه الهی شد برای گرگ‏های در کمین نشست‏های که راوی سیاه مرگ بودند. طبس برای مردم ایران فراتر از نام بیابانی در دوردست‏های کویر است. طبس یک خاطره است؛ خاطره‏ای از محافظت الهی از سرزمین و مردمی که نمی‏توانند زور و زورگویان را تحمل کنند. شاید از همین روست که خاطره پنجم اردیبهشت سال ۱۳۵۹، برای مردم ایران فراموش نشدنی و به یاد ماندنی است؛ روزی که یکی از پیچیده‏ترین عملیات‏های نظامی امریکا با شکست روبه ‏رو شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه آمریکا با هدف آزادسازی گروگانها و در واقع برای تجاوز به نظام جمهوری اسلامی عملیات صحرای طبس را برنامه ریزی کرده بود، به لطف خداوند متعال و امدادهای غیبی این نقشه شوم آنان نیز به شکست انجامید.حضرت امام (ره) در پیامی به همین مناسبت فرمودند: "کی این هلیکوپترهای آقای کارتر را که می‌خواستند به ایران بیایند ساقط کرد؟ ما ساقط کردیم؟ شنها ساقط کردند، شنها مأمور خدا بودند، باد مأمور خداست، قوم عاد را باد از بین برد. این باد مأمور خداست، این شنها همه مأمورند."

رئیس اداره فوق برنامه دانشگاه افزود: به همین مناسبت اداره فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، نمایشگاهی شامل عکسهایی متعلق به این واقعه در ساختمان شماره ۳ برگزار و در معرض دید همکاران قرار گرفت که مورد توجه و بازدید مراجعه کنندگان قرار گرفت.

خبرنگار: لیلا حاجی زاده

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.