یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۳

حجت‌الاسلام والمسلمین طاهری:

زندگی سالم با ایمان و عمل صالح ساخته می‌شود

طاهری

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم رسیدن به سبک زندگی درست را نیازمند داشتن ایمان دانست و گفت: اگر ما ایمان داشته باشیم که همه امور در اختیار خداوند است به آرامش و اطمینان خواهیم رسید و اگر عمل صالح انجام دهیم و در مسیر خدا گام برداریم خداوند نیز زندگی را برای ما هموار خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از قم، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد طاهری طی گفت‌وگویی با اشاره به ویژگی‌های قرآن کریم اظهار کرد: قرآن به‌عنوان کتاب هدایت و سعادت برای نیل به جهانی عادلانه و سالم دستورات و راهکارهایی دارد که یکی از آن راهکارها، دستور به زندگی و حیات طیبه است.
وی اضافه کرد: قرآن کریم در آیه ۹۷ سوره مبارکه نحل تاکید می‌کند که «من عمل صالحا من ذکر او انثی و هو مومن فلنحیینه حیاة طیبة ولنجزینهم اجرهم باحسن ما کانوا یعملون»، هر کسی کار شایسته‌ای انجام دهد، خواه مرد باشد یا زن، درحالی‌که مؤمن است، او را به حیاتی پاک زنده می‌داریم؛ و پاداش آنها را به بهترین اعمالی که انجام می‌ دادند، خواهیم داد.
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: حیات طیبه به حیات و زندگی گفته می‌شود که انسان در آن به یک آرامش و سکینه حقیقی برسد یا همان زندگی که هیچ غم، ترس و تردیدی در آن نباشد.
وی ادامه داد: این نوع زندگی یکی از آرمان‌های بشر است که همه دنیا در تلاش برای رسیدن به آن هستند که متاسفانه به علت دوری از آموزه‌های دینی و قرآنی تاکنون به آن نرسیده‌اند.
طاهری با بیان اینکه سبک زندگی درست موجب آرامش انسان می‌شود، عنوان کرد: سبک زندگی در خوردن، معاشرت کردن، خوابیدن، رفتار و فکر کردن تأثیر دارد.
وی رسیدن به سبک زندگی درست را نیازمند داشتن ایمان دانست و گفت: اگر ما ایمان داشته باشیم که همه امور در اختیار خداوند است به آرامش و اطمینان خواهیم رسید و اگر عمل صالح انجام دهیم و در مسیر خدا گام برداریم خداوند نیز زندگی را برای ما هموار خواهد کرد.
طاهری جهاد در راستای حفظ سلامت مردم را یکی از مصادیق عمل صالح دانست و عنوان کرد: مدافعان سلامت با ایمان به قدرت خداوند متعال و انجام دیگر اعمال خیر و نیک می‌توانند یک زندگی سالم را برای خود داشته باشند.
انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.