دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۴

در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برگزار شد؛

حضور یکصد نفر دانشجو در مراسم مجازی گرامیداشت" هفته سلامت و روز جهانی بهداشت"

بهداشت

مراسم گرامیداشت روز جهانی بهداشت و هفته سلامت با حضور معاونان فرهنگی، دانشجویی، آموزشی و پژوهشی، مدیر رسانه متخصصین بهداشت ایران، رئیس دانشکده بهداشت، مدیریت فرهنگی و سایر کارشناسان بصورت مجازی و با شرکت نزدیک به یکصد نفر دانشجو برگزار شد.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، مراسم گرامیداشت روز جهانی بهداشت و هفته سلامت با حضور معاونان فرهنگی، دانشجویی، آموزشی و پژوهشی، مدیر رسانه متخصصین بهداشت ایران، رئیس دانشکده بهداشت، مدیریت فرهنگی و سایر کارشناسان بصورت مجازی و با شرکت نزدیک به یکصد نفر دانشجو برگزار شد.

"دکتر محمد قربانی" معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با اشاره به نقش اساسی متخصصان بهداشت گفت: امروزه در حالی شاهد ریشه کن شدن برخی از بیماری ها هستیم که در گذشته و با تربیت نیروهای آموزش یافته ای همچون متخصصان امر بهداشت این امر امکان پذیر تر شده است و همواره پیشگیری مقدم بر درمان بوده، هزینه ها و خسارت های کمتری را متحمل می شود. حال آنکه هنوز در برخی امور همچون ادامه تحصیل، اشتغال زایی و غیره در رشته های بهداشت نیازمند اصلاح و توجه بیشتری هستیم.

این مراسم  با خوانش دلنوشته هایی توسط "دکتر فاطمه پورحاجی" عضو هیات علمی دانشکده بهداشت دانشگاه و مجری این برنامه در وصف مدافعان سلامت ادامه یافت و "دکتر هادی علیزاده" رئیس دانشکده بهداشت با اشاره به روز شمارهای هفته سلامت و گرامیداشت یاد شهدای مدافع سلامت بیان داشت: امروزه با شکل گیری خانه های بهداشت، خدمات اولیه بهداشتی در دورترین نقاط کشور در دسترس مردم قرار گرفته و شاخص ها به واسطه وجود نظام شبکه ای بهداشت و درمان به خوبی نسبت به گذشته ارتقا پیدا کرده است.  

"احمد مهری" مدیر رسانه متخصصین بهداشت ایران یکی از میهمانان این برنامه بود که ارتقا توانمندی توسط دانشجویان را در موفقیت فردی در جنبه های مختلف امری ضروری دانست و اظهار کرد: نقش دانشجو صرف مطالعه نیست بلکه بایستی توانمندی های خود را در عرصه های مختلف ارتقا دهد و هنر را با سلامت آمیخته و بکار برد.

وی ادامه داد: هرکدام از ما با ایفای نقش اجتماعی خود می توانیم قطبی از جایگاه بهداشتی را به عرصه نمایش بگذاریم و کلیه دانشجویان در هرجایگاه تحصیلی و شغلی آینده بایستی برای هویت اجتماعی رشته تحصیلیشان بکوشند تا در گفتمان های اجتماعی حرفی برای گفتن داشته باشند.

گفتنی است این مراسم با کوشش معاونت فرهنگی و دانشجویی، آموزشی و پژوهشی، دانشکده بهداشت و انجمن های علمی دانشجویی برای نخستین بار در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.