دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۸

در جلسه هماهنگی ششمین انتخابات شورای صنفی دانشگاه تاکید شد؛

بسترهای لازم جهت معرفی کاندیداها از طریق فضای مجازی آماده شود

انتخابات/قم

جلسه هماهنگی با معاونین آموزش دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی قم پیرامون ششمین انتخابات شورای صنفی در دانشگاه برگزار و در آن بر حضور حداکثری دانشجویان در انتخابات تأکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از قم، جلسه هماهنگی با معاونین آموزش دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی قم پیرامون ششمین انتخابات شورای صنفی در دانشگاه به ریاست دکتر آب آب زاده معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه برگزار و در آن بر حضور حداکثری دانشجویان در انتخابات تأکید شد.

تأکید بر حضور حداکثری دانشجویان در انتخابات

در این نشست، دکتر آب آب زاده معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم بر  لزوم حضور حداکثری دانشجویان در ششمین انتخابات شورای صنفی دانشگاه تأکید و اظهار داشت: باید بسترهای لازم جهت معرفی کاندیداها از طریق فضای مجازی آماده شود.

همچنین دکتر عابدین ثقفی پور مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم در ادامه، ابراز کرد: با توجه به شرایط کرونایی حاکم بر کشور و همچنین استان قم این انتخابات به‌صورت کاملاً مجازی برگزار خواهد شد.

سپس رئیس اداره امور خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به تفاوت انتخابات امسال نسبت به سنوات قبلی گفت:انتخابات امسال شورای صنفی دانشجویان برخلاف سنوات گذشته به‌صورت متمرکز و الکترونیکی برگزار می‌شود.

 مهدی یوسفی ادامه داد: درگذشته کمیته نظارت و اجرایی اسامی کاندیداها را اعلام و با امضای مستقیم معاون فرهنگی دانشجویی، ابلاغ‌ها صادر و کارشان را شروع می‌کردند.

مهدی یوسفی تصریح کرد: در دوره کنونی، کمیته نظارت تشکیل و با امضای رئیس دانشگاه اعضا مشخص و دبیری آن بر عهده معاون فرهنگی دانشجویی است؛ همچنین در کمیته اجرایی معاونین آموزشی دانشکده‌ها، مدیر فناوری اطلاعات، مدیر دانشجویی و مسئولان اداره خوابگاه‌ها و مدیر فرهنگی حضور دارند.

وی به روند بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات شورای صنفی اشاره و اظهار کرد: مشخصات  این افراد در سامانه فرادید وارد شده  و به دانشجویان اعلام می‌گردد که به هرکدام از کاندیداها که تمایل دارید رأی دهید.

هفتم اردیبهشت آخرین فرصت ثبت نام

رئیس اداره امور خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی قم بر اطلاع‌رسانی دقیق و به‌موقع دانشجویان تأکید و تصریح کرد: دانشجویان از ۳۱ فروردین لغایت چهارم اردیبهشت‌ماه می‌توانند اقدام به ثبت‌نام کنند اما این فرصت برای دانشجویان تا هفتم اردیبهشت تمدیدشده است و از طریق شماره واتساپ ۰۹۱۰۰۵۶۷۴۲۳ اسامی هر دانشکده برای معاون آموزشی دانشکده ارسال می‌شود.

یوسفی افزود: پس از پایان مهلت ثبت‌نام از نهم اردیبهشت‌ماه، از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا اعلام می‌کنیم که صلاحیت چه افرادی تأییدشده است، از دهم لغایت سیزدهم اردیبهشت‌ماه برای تبلیغات افراد تأیید صلاحیت شده در فضای مجازی فرصت تعیین‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: انتخابات به‌صورت الکترونیکی و از طریق سامانه فرادید از ۱۴ اردیبهشت آغاز و در ۱۶ اردیبهشت‌ماه پایان می‌پذیرد.

در ادامه مسعود بابایی مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم به نحوه تبلیغات در فضای مجازی اشاره و اظهار کرد: فرصت زمانی تبلیغات کاندیداها اندک بوده و باید هر چه سریع‌تر این کار از طرق مختلف انجام شود.

 بابایی با تأکید بر حضور حداکثری دانشجویان در ششمین انتخابات شورای صنفی دانشگاه و لزوم توجه به دانشجویان جدیدالورود گفت: باید اقدامات مقتضی جهت اطلاع‌رسانی و بیان اهمیت شورای صنفی به این دانشجویان انجام شود.

وی در پایان با بیان اهمیت و جایگاه شورای صنفی مطرح کرد: آشنایی دانشجویان با وظایف شورای صنفی سبب جدی‌تر گرفته شدن این شورا و مشارکت بیشتر دانشجویان در انتخابات می‌شود.

مصوبات کمیته اجرایی امروز مورخ ۵ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ با حضور اعضای محترم به شرح ذیل موردبررسی و تصویب قرار گرفت.

بر اساس دستور ابلاغی معاونت محترم فرهنگی و دانشجویی وزارت متبوع برخلاف رویه سنوات قبل برگزاری انتخابات شوراهای صنفی دانشجویان هر واحد زیر نظر دو کمیته مرکزی نظارت و اجرایی انجام خواهد شد.

برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی

مقرر گردید مسئولین هر واحد دانشگاهی اعم از خوابگاه‌ها و دانشکده‌ها اقدام به اطلاع‌رسانی گسترده نمایند تا دانشجویان برای نامزدی در شوراهای صنفی دانشجویان داوطلب گردند این تاریخ تا هفتم اردیبهشت‌ماه تمدید گردید.

همچنین مقرر گردید از طریق گروه واتساپی اعضای محترم کمیته اجرایی بتوانند اطلاعات مربوطه را به‌صورت متمرکز دریافت نمایند.

همچنین مقرر گردید کمیته اجرایی چهارشنبه هفته جاری به مورخ ۸ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۲ جلسه دوم را جهت بررسی سوابق تحصیلی و صلاحیت عمومی تشکیل دهد تا اسامی نهایی مورد تأیید به اطلاع دانشجویان محترم برای انجام تبلیغات رسانده شود

 همچنین مقرر گردید ثبت‌نام نامزدهای شوراهای صنفی دانشجویان از طریق شماره واتساپی ۰۹۱۰۰۵۶۷۴۲۳ استمرار یابد.

همچنین مقرر گردید ثبت‌نام نامزدهای شوراهای صنفی دانشجویان از طریق آقای یوسفی به اطلاع معاونین محترم آموزشی دانشکده‌ها از امروز تا ساعت ۹ صبح چهارشنبه از طریق پیام واتساپی رسانده شود تا اساتید محترم بررسی‌های مقدماتی را در مورد صلاحیت عمومی نامزدهای ثبت‌نام‌شده انجام دهند.

مقرر گردید آقای وزیری دانشجوی محترم‌ترم آخر پرستاری (عضو سابق شورای صنفی دانشجویان دانشکده پرستاری و مامایی ) فایل توضیحات تکمیلی در خصوص مشارکت هر چه بیشتر دانشجویان تهیه نماید و از طریق گروه‌های واتساپی در اختیار دانشجویان عزیز قرار گیرد.

مقرر گردید برگزاری انتخابات الکترونیکی در تاریخ ۱۴ تا ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ انجام پذیرد .هر واحد دانشگاهی تنها مجاز به انتخاب نامزدهای خود بر اساس ظرفیت‌های اعلام‌شده می‌باشند .همچنین هر واحد دانشگاهی می‌بایست علاوه بر ظرفیت‌های واحد مربوطه به نامزدهای خوابگاهی هم  رأی الکترونیکی خود را بدهند. اسامی هر واحد و خوابگاهی هرکدام جداگانه در اختیار دانشجویان عزیز قرار خواهد گرفت. هر دانشجو می‌تواند با ورود به سامانه فرادید می‌تواند آرای الکترونیکی خود را به صندوق بیندازد.

تبلیغاتی موردنظر خود را از تاریخ دهم الی سیزدهم اردیبهشت به اشتراک با دانشجویان واحد مربوطه دانشگاهی خود بگذارد تا دانشجویان عزیز بتوانند برای انتخاب افراد موردنظر خود شناخت کافی به دست آورند.

قابل‌ذکر است در خصوص مشارکت دستیاران بالینی و دستیاران Ph.D تصمیم خاصی اتخاذ نگردید.

نتیجه نهایی منتخبین شوراهای صنفی هر واحد دانشگاهی در تاریخ‌های ۱۷ و ۱۸ پس از تأیید نهایی کمیته نظارت اعلام خواهد گردید.

انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.