دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷

برگزاری سلسله جلسات کتابخوانی کتاب "اسنشیال نوروساینس" در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

اردبیل/ برنامه

به همت انجمن علمی دانشجویی هیپوکامپ دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، گروه کتابخوانی کتاب اسنشیال نوروساینس انجمن از اواسط اسفند ماه سال ١٣٩٩ شروع به کار کرد؛ این کتاب شامل مبانی علوم اعصاب یعنی جنین شناسی، آناتومی، بافت شناسی و فیزیولوژی سیستم عصبی است.

به گزارش مفدا اردبیل، گروه کتابخوانی کتاب اسنشیال نوروساینس انجمن هیپوکامپ از اواسط اسفند ماه سال ١٣٩٩ در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل شروع به کار کرده است.

این کتاب شامل مبانی علوم اعصاب یعنی جنین شناسی، آناتومی، بافت شناسی و فیزیولوژی سیستم عصبی می‌باشدY همچنین در این کتاب به طور مختصر به یکسری از اعمال شناختی انسان نیز پرداخت شده است.

برنامه مطالعه این گروه در طول یکسال، ٢ یا ٣ صفحه روزانه و در ۴ روز در هفته است؛ تقسیم بندی کتاب برای هر هفته به شکلی است که حدالمکان یک فصل از کتاب به شکل کامل مطالعه شود.

در کنار اینکه کتاب توسط هر یک از افراد گروه اصلی کتابخوانی دنبال می‌شود، یک گروه ارائه مطالب نیز در کنار گروه اصلی تاسیس شده است که هدف از این گروه که متشکل از دانشجویانی با رشته‌های مختلف است، ارائه بخش‌های کتاب به صورت‌ آنلاین در آخر هر هفته مطالعه‌ای می‌باشد.

همانطور که ذکر شد مباحث هر هفته، در ابتدای هر هفته مشخص شده و اعضا گروه ارائه کتاب، یکی از بخش‌های هر فصل از کتاب را طبق بودجه بندی اعلامی انتخاب می‌کنند.

در انتهای هفته، روز جمعه، تمام ارائه‌دهندگان به ترتیب بخش خود را در بستر اسکای روم انجمن هیپوکامپ به شکل آنلاین ارائه می‌دهند و جلسات نیز ضبط شده و پس از آپلود، لینک آن داخل کانال تلگرامی و وبسایت انجمن قرار می‌گیرد.

در حین جلسه، امکان پرسش و پاسخ نیز فراهم بوده و در صورتی که پرسشی بدون پاسخ ماند، از اساتید مربوطه به شکل مکاتبه ای پاسخ آن سوال پرسیده می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.