سه‌شنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۱

خدمت رسانی به ۴۲۰ بیمار کرونایی در مرکز تکمیل درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد

محسن ذاکریان

مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی اظهار کرد: با توجه به افزایش حجم بیماران کرونایی در پیک چهارم کرونا و لزوم خدمت رسانی به این بیماران در این موج از بیماری کرونا، ۴۲۰ نفر بیمار در مرکز تکمیل درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد خدمات درمانی  را دریافت کردند.

به گزارش مفدا مشهد، در مرکز تکمیل درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد به ۴۲۰ بیمار کرونایی خدمت رسانی شده است. دکتر محسن ذاکریان در گفتگو با وب دا با اشاره به اینکه به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در بین مردم آمار بیماران در پیک چهارم کرونا افزایش یافت، خاطر نشان کرد: افرادی که در مرکز تکمیل درمان بستری می شوند عموما افرادی هستند که از بیمارستانها برای ادامه درمان ارجاع داده می شوند و یا به دلیل شرایط خانوادگی و حضور سالمندان و یا کودکان محلی برای گذراندن دوران نقاهت خود ندارند که در این مرکز اسکان داده می شوند و تحت مراقبت های پرستاری و پزشکی به صورت رایگان قرار می گیرند.

وی افزود: همچنین بیمارانی نیز از مراکز ۱۶ ساعته و مطب همکاران پزشک و یا سازمانهای مانند بهزیستی و یا شهرداری به این مرکز ارجاع داده می شوند تا روند درمان خود را طی کنند و با سلامت به آغوش خانواده خود بازگردند.

دکتر ذاکریان با اشاره به اینکه خدمات درمانی به بیماران به مدت ۱۴ روز و به صورت رایگان انجام می شود ، تصریح کرد: در این مرکز به جز سه وعده اصلی ، دو میان وعده نیز به بیماران ارایه می شود که در مجموع تمام خدمات پزشکی، پرستاری و رفاهی رایگان بوده و غذای بیماران از مهمانسرای حضرت به دست بیماران می رسد که همین موضوع باعث ایجاد انگیزه بیشتر در روند درمان آنها می شود.

مسئول بسیج جامعه پزشکی استان گفت: در مجموع تا کنون ۲۵ هزار ساعت خدمات پرستاری در مرکز ادامه درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بیماران ارایه شده است.