سه‌شنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۴

گفتگو با مسئول اتوماسیون اداره تغذیه دانشگاه علوم پزشکی فسا

تغذیه فسا

مسئول اتوماسیون اداره تغذیه دانشگاه علوم پزشکی فسا طی گفتگو با خبرنگار مفدا در خصوص اقدامات اداره تغذیه در زمان همه گیری ویروس کرونا سخن گفت.

به گزارش مفدا فسا، مسئول اتوماسیون اداره تغذیه دانشگاه علوم پزشکی فسا طب گفتگو با خبرنگار مفدا در خصوص اقدامات اداره تغذیه در زمان همه گیری ویروس کرونا سخن گفت.

کلثوم پورکریم ضمن اشاره به اجرای الگوی تغذیه سالم و اهمیت آن گفت: در زمینه اجرای الگوی تغذیه سالم، با ارائه برنامه هفتگی و گنجاندن میوه و لبنیات به صورت روزانه در برنامه غذایی و حداقل سه بار غذای گوشتی در طول هفته، اهمیت به بعد سلامت و تغذیه سالم نشان داده میشود، ضمن آن که سعی گردیده است منوها مطابق با علاقه و ذائقه دانشجویان ارائه گردد .

وی ادامه داد: کلیه ارزش‌های غذایی اعم از لبنیات، میوه و سبزیجات و پروتئین طبق برنامه الگوی تغذیه سالم از سوی وزرات خانه رعایت می گردد.
پورکریم در خصوص اقدامات اجرا شده در زمان همه گیری ویروس کرونا اظهار داشت:  در ابتدای شروع ویروس کرونا و با حضور دانشجویان در سلف سرویس اقداماتی مانند ایجاد خطوط جهت فاصله گذاری و کم کردن صندلی ها و نصب پرده های شیشه ایی  مقابل کانتر توزیع غذاو ارائه غذا در ظرف یکبار مصرف جهت رعایت پروتکل های بهداشتی صورت گرفت.

مسئول اتوماسیون تغذیه اذعان داشت:  با کاهش یافتن تعداد دانشجویان در محیط های آموزشی و به منظور رفاه حال آن ها و با توجه به تعطیلی سلف دانشگاه، غذا از بیمارستان تهیه و توسط نیروهای سلف دانشگاه به صورت پک کاملا بهداشتی  در ساعت‌های مقرر و از قبل تعیین شده به خوابگاه تحویل میگردد.
پورکریم تاکید کرد:  همچنین ارائه غذای دانشجویان جهادی طبق لیست تحویلی از معاونت فرهنگی و دانشجویی و بیمارستان نیز توسط اداره تغذیه  انجام می گیرد.
گفتنی است، با توجه به ماه مبارک رمضان و ارائه غذا در وعده افطار و سحر توزیع به صورت مجزا (در وعده افطار افطاری و سحری در وعده سحر) توزیع صورت می‌گیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.