چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۹

به مناسبت ۸ اردیبهشت ماه روز جهانی بهداشت حرفه‌ای و ایمنی کار؛

ایمنی و بهداشت حرفه‌ای؛ ابزاری برای بهبود مستمر

روز ایمنی / سبزوار

سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه‌ای ، ابزاری برای بهبود مستمر خواهد بود.

به گزارش مفدا سبزوار، رشد روزافزون دانش و تکنولوژی در کنار توسعه واحدهای صنعتی در کشور منجر به انتشار آلاینده‌های مختلف و عوامل مخاطره‌زا در محیط‌های کار شده است.
از آنجا که حفظ و ارتقاء سلامت نیروی کار کشور از طریق تأمین سلامت محیط کار، پیشگیری از حوادث و بیماریهای شغلی از اهداف توسعه پایدار نظام جمهوری اسلامی ایران می‌باشد لذا شناسایی و کنترل خطرات محیط کار اهمیت به سزایی داشته و دراین راستا توسعه سیستم‌های ایمنی و بهداشت حرفه‌ای در واحدهای شغلی می‌تواند زیربنای اهدافی نظیر رشد اقتصادی، توسعه پایدار، ارتقاء سطح رفاه جامعه و ... قرار گیرد.
در سال‌های اخیر استفاده از مدل‌های « سیستمی » ایمنی و بهداشت حرفه‌ای توجه واحدهای شغلی، دولت‌ها و سازمانهای بین‌المللی را به خود جلب نموده است. استراتژی‌های مهم این مدل شامل یکپارچه سازی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای و تضمین مشارکت همه ذینفعان ( کارفرمایان ، کارگران دولت و ... ) در اجرای روش‌های پیشگیرانه و حفاظتی است.
سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای با استفاده از نظرات کلیه ذینفعان و مشارکت مستقیم و همه جانبه آنها از طریق کمیته های ایمنی و بهداشت حرفه ای و یا سایر تشکلهای موجود در واحدهای شغلی می تواند با شناسایی سیستماتیک خطرات شامل : تعیین خطرات ، تصمیم درباره افراد در معرض خطر ، ارزشیابی احتمال خطر و تصمیم درخصوص روشهای کنترل ، ثبت یافته ها و تهیه مستندات و بازنگری و ارزیابی و به روز نمودن اطلاعات ، عملکرد موثری داشته و با برقراری زنجیره ای از مدیریتهای مسئول به نحوی که تمام کارکنان در کلیه سطوح سازمان دارای مسئولیتهای تعیین شده باشند در ارتقاء و بهبود مستمر محیط های کار موثر عمل نماید.
لازمه مشارکت همه کارکنان و ذینفعان در برنامه های سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای آموزشهای مرتبط با ایمنی و بهداشت محیط کار بوده و به عنوان یک عامل اصلی در برنامه برای تمام سطوح از مدیران ارشد تا کارگران مطرح می باشد . سایر عناصر کلیدی موردنیاز یک سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای اثر بخش شامل : تضمین سیستم برای اجرای اقدامات پیشگیرانه ، تعهد به بهبود مداوم و مستمر ، اجرای برنامه در چارچوب قوانین بهداشت حرفه ای جاری ، وجود کانالهای ارتباطی بین سطوح مختلف سازمان – امکان مشارکت فعال کارکنان و توجه به این نکته که ممیزیها به عنوان فرآیند بهبود مستمر مطرح باشد نه مکانیسمی جهت امتیازدهی به سیستم .
بنگاههای اقتصادی کوچک که معمولاً با کمبود منابع مواجه هستند نیز می توانند ارزیابی ریسک موثری را از طریق اقدامات ساده ای از قبیل الزام در گرفتن برگه های اطلاعات ایمنی ( MSDS) هنگام خرید محصولات و تجهیزات ، شناسایی خطرات و آموزش کافی پرسنل انجام دهند.
در حال حاضر بسیاری از کشورها استراتژی ایمنی و بهداشت حرفه ای ملی خود را تدوین نموده و در سطح بین المللی نیز سازمان بین المللی کار در سال ۲۰۰۱ راهنمای سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای ( OSHMS ) را منتشر نموده است .
و ضروری است کارفرمایان محترم با استقرار یک سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای قوی و کارآمد در سازمان خود از ایجاد حوادث و بیماریهای شغلی جلوگیری نموده و گامی در جهت ارتقاء سطح سلامت محیط کار و جامعه بردارند.
مفدا سبزوار فرا رسیدن هشتم اردیبهشت ماه « روز جهانی بهداشت حرفه ای »را به کلیه کارفرمایان ، کارگران و کارشناسان بهداشت حرفه ای و پزشکان طب کار شاغل و دانشجویان این رشته در جای جای کشور عزیزمان ایران تبریک عرض مینماید .
امید است با استقرار و توسعه سیستمهای مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای در صنایع ، ابزار استراتژیکی مناسبی در راستای بهبود مستمر ایمنی و بهداشت حرفه ای در کلیه سازمانها و به تبع آن زمینه های لازم به منظور توسعه پایدار در کشور فراهم گردد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.