چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۹

سخنگوی وزارت بهداشت در مراسم "رونمایی مشارکت قرض‌الحسنه بانک مهر ایران در طرح شهید سلیمانی"؛

مسؤولیت‌پذیری و فعالیت‌های خیرخواهانه «بانک قرض‌الحسنه مهر ایران » قابل تقدیر است

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و وزارت بهداشت

معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت در مراسم "رونمایی از مشارکت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در طرح شهید سلیمانی با همکاری وزارت بهداشت" گفت: باید کار خیر را بازگو کرد تا رواج پیدا کند. خوشبختانه امروز و در ایام موج چهارم کرونا مسوولیت‌پذیری و رسالت اجتماعی بانک مهر ایران قابل تحسین است چرا که این بانک توانسته فعالیت‌های خداپسندانه‌ای را در حوزه سلامت رقم بزند، کاری که امیدوارم راهگشای سایر بانک‌ها و نهادها برای مشارکت در عرصه بهداشت و تجهیزات درمانی قرار گیرد.

به گزارش مفدا، آیین "رونمایی از مشارکت قرض‌الحسنه مهر ایران در طرح شهید سلیمانی  با همکاری وزارت بهداشت" برگزار شد. در این مراسم دکتر علیرضا رئیسی معاون بهداشتی، دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت، مهندس بهروز رحیمی رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت و دکتر مرتضی اکبری مدیر عامل قرض‌الحسنه مهر ایران حضور داشتند.

دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تبریک ولادت امام حسن مجتبی(ع) و ایام پر برکت ماه رمضان عنوان کرد: خوشبختانه در روز میلاد امام کرامت جلسه‌ای برای خدمات کریمانه به کادر درمان و در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تشکیل دادیم تا در خلال آن تفاهم‌نامه مشترکی را به امضا برسانیم.

سخنگوی وزارت بهداشت اضافه کرد: براساس این تفاهم‌نامه طرفین در زمینه‌های توسعه خدمات بهداشتی و درمانی در چارچوب مسئولیت‌ها و وظایف معاونت بهداشت وزارت بهداشت و برنامه‌های مسئولیت اجتماعی بانک قرض الحسنه مهر ایران مساعدت و همکاری می‌کنند.

او درباره کلیات این تفاهم‌نامه اشاره کرد: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با نیت خداپسندانه و فکر بلند خود تصیم گرفته است تا جریمه دیرکرد اقساط بانکی خود را خرج کارهای عام‌المنفعه کند و در همین راستا ۱۳ میلیارد تومان را برای خرید تجهیزات  به تفکیک در اختیار مراکز خدماتی و بهداشتی قرارداده است. همچنین قرار است ۲۲۰ میلیارد تومان در قالب تسهیلات بدون بهره در اختیار کادر درمان و خط مقدم مقابله با ویروس کرونا قرار دهد.

لاری ادامه داد: البته پیش از این با تلاش‌های صندوق رفاه وزارت بهداشت توانستیم وام دستیاران را افزایش دهیم و امروز این تفاهم‌نامه می‌تواند گام دیگری برای رفع مشکلات کادر درمان در کشور باشد.

ناظر عالی وزیر بهداشت در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی اضافه کرد: در طول این تفاهم‌نامه هزار دستگاه کپسول اکسیژن، هزار و ۳۵ دستگاه ضدعفونی کننده  UV ، شش هزار و ۱۸۰ دستگاه تب‌سنج لیزری و پالس ‌اکسی‌‍متر برای استقرار در پایگاه‌های سلامت شهری جهت استفاده تیم‌های رهگیری شهری در اختیار ما قرار می‌گیرد تا بتوانیم طرح شهید سلیمانی را با قوت بیشتری ادامه دهیم.

لاری همچنین بیان کرد: باید کار خیر را بازگو کرد تا رواج پیدا کند. خوشبختانه امروز و در ایام موج چهارم کرونا مسوولیت‌پذیری و رسالت اجتماعی و بهداشتی این بانک قابل تحسین است. چرا که بانک مهر ایران توانسته فعالیت‌های خداپسندانه‌ای را در حوزه سلامت رقم بزند، کاری که امیدوارم راهگشای سایر بانک‌ها و نهادها برای مشارکت در عرصه بهداشت و تجهیزات درمانی قرار گیرد.

او افزود: خوشبختانه عزیزان در این بانک دعوت وزارت بهداشت را برای مشارکت لبیک گفتند که این می‌تواند الگویی باشد در راستای مقابله با ویروس کووید۱۹.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.