شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۸

راه اندازی مرکز نقاهتگاه بستری موقت بیماران مبتلا به کرونا در غرب خراسان

نقاهتگاه / سبزوار

مسئول مرکز بستری طرح شهید سلیمانی سبزوار از راه اندازی مرکز نقاهتگاه بستری موقت بیماران مبتلا به کرونا در غرب خراسان خبر داد.

به گزارش مفدا سبزوار، دکتر عباس کافی ضمن اعلام خبر فوق اظهار کرد: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، توسط وزارت بهداشت و با محوریت سازمان اورژانس ۱۱۵ که مبتنی بر برنامه " هر خانه یک پایگاه سلامت " تدوین شده است.

وی افزود:این طرح در سبزوار و با توجه به حجم بیماران در پیک چهارم در ساختمان شماره ۲ معاونت فرهنگی بصورت نقاهتگاه بستری موقت بیماران مبتلا به کرونا با ظرفیت ۶۰ تخت بستری راه اندازی شد.

مسئول مرکز بستری طرح شهید سلیمانی اضافه کرد: براساس این طرح، افرادی که نیازمند بستری در بیمارستان نبوده و باید جدا و تحت مراقبت باشند و یا بیمارانی که از بیمارستان ترخیص می شوند و بایستی ادامه درمان و مراقبت های تکمیلی را در منزل سپری نمایند و به دلایل مختلف شرایط اقامت در منزل را ندارند، به نقاهتگاه موقت جهت اقامت، مراقبت و آموزش، هدایت می شوند.

دکتر کافی ادامه داد: پزشکان، پرستاران و کارشناسان فوریت های پزشکی در نقاهتگاه ، به بیماران در این مرکز آموزش خودمراقبتی می دهند و در تحویل داروهای روزانه بیماران  مطابق با دستور پزشک و یا سایر داروهای بیمار، کمک می نمایند.

به نقل از وبدا، مسئول مرکز بستری طرح شهید سلیمانی سبزوار خاطرنشان کرد: بررسی علائم حیاتی بیماران در هر ساعت و علائمی اقدام می کنند " و در صورت وجود هر یک از علایم مانند تنگی نفس، کاهش سطح هوشیاری، تب و تشدید سرفه، بیمار  ویزیت پزشک مقیم قرار گرفته و اقدامات لازم صورت می گیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.