شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۳

مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه :

فرا رسیدن ایام شهادت اولین شهید محراب تاریخ اسلام تسلیت باد

دکتر اسماعيل زاده مدير فرهنگي دانشگاه علوم پزشکي مشهد

دکتر محمد اسماعیل زاده مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی ضمن گرامیداشت لیالی پر فیض قدر؛ فرا رسیدن ایام شهادت اولین شهید محراب تاریخ اسلام مولی الموحدین حضرت علی (ع) را به عموم مسلمانان جهان، و به ویژه خانواده دانشگاه علوم پزشکی مشهد تسلیت گفت و برای مومنین خداجوی ازدرگاه خداوند متعال آمرزش و قبولی عبادات در شبهای قدر طلب نمود.

به گزارش مفدا مشهد، دکتر محمد اسماعیل زاده مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی ضمن گرامیداشت لیالی پر فیض قدر؛ فرا رسیدن ایام شهادت اولین شهید محراب تاریخ اسلام مولی الموحدین حضرت علی (ع) را به عموم مسلمانان جهان، و به ویژه خانواده دانشگاه علوم پزشکی مشهد تسلیت گفت و برای مومنین خداجوی ازدرگاه خداوند متعال آمرزش و قبولی عبادات در شبهای قدر طلب نمود.

در این پیام آمده است:

ماه مبارک رمضان، ماه رحمت، مغفرت فرصتی به وسعت عالم هستی برای مومنان و همه بندگان خداوند ایجاد نموده تا در این ماه ضیافت الله بیش از پیش بر تهذیب نفس و بازنگری در اعمال و رفتار خود، بر فضیلتها و داشته ها بیفزایند و از کج روی ها تبری جویند.

شهادت امیر خوبی ها، این مظهر عدالت، آزادگی و جوانمردی گویای عظمت و جاودانگی امامی است که در سرتاسر عمر پر برکتشان بدون هیچ دلبستگی به لذایذ دنیوی پاسدار اخلاق، حرمت و کرامت انسانی بودند و مظلومانه با شمشیر تحجر و جهالت شهید شدند.به راستی علی (ع) این یگانه مرد و همراه روزهای سخت پیامبر اکرم (ص)، الگو و آینه تمام نمای سبک زندگی اسلامی و انسانی است

مسلما توجه جامعه ما به ویژه جوانان و دانشگاهیان به سیره زندگی شخصی، سیاسی و اجتماعی علی (ع) گمشده ای است که عمل به آن کلید حل بسیاری از مشکلات و نابسامانی هایی امروز ما است؛ مردانگی، افتادگی، توجه ویژه به مستمندان و فقرا، حفظ حرمت و کرامت انسانی، ساده زیستی، ازجمله ویژگی های بود که امیر مومنان به زیبایی به آن جامعه عمل پوشاندند.

اما آنچه که لازم است دانشجو و دانشگاهیان عزیز ایرانی در آن تدبر ویژه داشته باشند اهتمام امیر المومنین به علم آموزی جوانان است. پیامبر اکرم (ص) چه نیکو در توصیف علی (ع) فرمودند: « انا مدینة العلم وعلی بابها». مولایمان به کرات در موقعیت های گوناگون جوانان را در مسیر زندگی و تعلیم به تقوا و پاک دامنی، تقویت اراده، استفاده از فرصت جوانی، بزرگ منشی، وجدان اخلاقی، و رعایت آداب معاشرت و دوستی در زمان کسب علم دعوت کرده اند و پسندیده است که دانشجویان، دانش پژوهان و استادان ما بیش از پیش نسبت به این ویژگیهای نیک انسانی توجه عملی داشته باشند.

امیدوارم ضمن همراهی شما مردم مومن در تداوم رعایت فاصله گذاریهای اجتماعی و عمل به اصول بهداشتی بویژه در مراسم لیالی قدر و همچنین با دعاهای شما روزه داران عزیز بزودی خداوند متعال این بیماری منحوس را از میهن اسلامی مان رفع نماید. وآرزوی قبولی طاعات و عبادات شما عزیزان را در این ماه مبارک و در این ایام ارزشمند از درگاه ایزد منان مسالت می نمایم.

خبرنگار:بهزاد سرداری

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.