شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۷

پیام دکتر کوروش عزیزی به مناسبت فرا رسیدن روز معلم و بزرگداشت استاد

کوروش عزیزی

با توجه به فرا رسیدن ۱۲ اردیبهشت، روز معلم و روز استاد، از سوی معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، پیام تبریکی صادر شد.

به نام او که جان داد و فکرت آموخت
گردش روزگار و چرخش ایام، دوباره ما را به روزی مقدس و ارزشمند، روز ۱۲ اردیبهشت، روز استاد رسانید.
مناسبتی که آدمی را به یاد معلم بزرگ انقلاب، شهید مرتضی مطهری می اندازد و یاد خدمات زیر بنایی و آموزشی آن معلم دانشمند را در دل زنده می دارد.
اصولا آنچه که معلمی و تدریس را از سایر مشاغل مجزا می سازد، همین خدمات زیربنایی و مانای این شغل  می باشد چرا که محصول کار یک استاد، در دو بخش کوتاه و بلند مدت قابل بررسی می باشد و البته در کنار فوائد کوتاه مدت تلاش یک استاد، آنچه که به عنوان کار زیر بنایی و ماندگار به شمار می آید، همان تاثیر بلند مدت و بستر سازی آموزشی و تربیتی       می باشد که در واقع پس اندازی برای آینده یک ملت به شمار می رود.
استاد در سطح یک مرکز آموزش عالی، در کنار تدریس و آموزش هرگز از تحصیل و مطالعه غافل نمی ماند چرا که بروزرسانی و بروز ماندن یک مدرس، ضامن بقاء و پویایی آن مرکز آموزشی خواهد ماند و یک معلم هرگز نمی تواند از قافله علم و تکنولوژی روز که با سرعتی فوق العاده می گذرد عقب بماند.
از سوی دیگر، به دلیل ارتباط ویژه و نزدیک استاد، بویژه اساتید جوان دانشگاه با دانشجویان، همیشه امکان ارائه الگو از سوی مدرسین و همچنین الگو پذیری دانشجویان از این اساتید وجود دارد و همین امر باعث خواهد شد تا یک استاد، بیش و پیش از هر چیز بتواند خود را به عنوان یک مرجع علمی و الگوی اخلاقی و رفتاری آماده سازد تا از این طریق شاهد ظهور و حضور نسلی پویا و سالم از دانش آموختگان دانشگاه های کشور باشیم.
و از این روی می باشد که معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه، در طی سالیان اخیر، بخش بزرگی از توان خود را بر ارتقاء سطح فرهنگی و دانش ارتباطی اساتید محترم دانشگاه بویژه اساتید جوان، معطوف داشته تا از این طریق موفق به تربیت نسلی پویا و سازنده برای ایران عزیزمان باشیم.
در پایان، جای دارد تا فرا رسیدن روز استاد را به همکاران امروز و آینده خویش تبریک گفته و به همه این عزیزان بویژه پیشکسوتان دانشگاه که چراغ و مشعل دانش اندوزی را در این مرکز آموزش پزشکی روشن نگه داشته اند، تبریک گفته و از خدای قادر و متعال برای این عزیزان آرزوی بهترین روزها را داشته باشم.
دکتر کوروش عزیزی
معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.