یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۲

آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا انستیتوفینلای کوبا و انیستیتو پاستور ایران در همدان

فاز سوم واکسیناسیون همدان

فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا انستیتوفینلای کوبا و انیستیتو پاستور ایران امروز در معاونت بهداشتی و مرکز بهداشت استان استان همدان انجام شد.

به گزارش مفدا همدان، این مراسم با حضور رئیس انیستیتو پاستور ایران،  استاندار و فرماندار همدان، رییس دانشگاه و اعضای هیات رئیسه، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل صدا و سیمای مرکز همدان و جمعی از مسئولان دانشگاه برگزار شد.

مراحل شرکت در کارآزمایی بالینی واکسن کرونای کونژوگه شامل پذیرش و بررسی نتایج آزمایشات، آموزش و توجیه داوطلب، اخذ رضایت آگاهانه، معاینه پزشک، نمونه‌گیری، تزریق واکسن، دریافت هدیه و پایش فعال داوطلب است.

رییس دانشگاه با ادای احترام به شهدای سلامت و خیرمقدم به دکتر بیگلری از دانش‌آموختگان دانشگاه علوم پزشکی همدان از استاندار همدان، رییس قرارگاه زیستی استان، فرماندار همدان تشکر کرد.

دکتر رشید حیدری‌مقدم با بیان اینکه فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا انستیتوفینلای کوبا_ انیستیتو پاستور ایران اتفاق خوبی است، گفت: واکسن با از خودگذشتگی همکاران انسیتوپاستور اتفاق خاصی را در کشور رقم می‌زند و امید می رود واکسیناسیون ملی کشور هر  چه زودتر انجام شود.

وی با ابراز امیدواری برای آغاز طرح واکسیناسیون ملی در آینده‌ای نزدیک اضافه کرد: مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا قرار بود در پنج شهر کشور اجرا شود که به هشت شهر افزایش یافت.

رییس دانشگاه افزود: واکسیناسیون برای تعداد ۳هزار نفر از شهروندان شهرستان همدان در سنین ۱۸تا ۸۰سال انجام می‌شود و امید است خداوند ما را برای حرکت پیروزمندانه در این مسیر یاری دهد.

وی از همه تلاشگران مبازره با کرونا ازجمله دکتر ‌کرامت مسئول فنی پروژه و دیگر دست اندر کاران تشکر کرد.

وی خاطرنشان کرد: امروز این واکسن به صورت داوطلبانه به دکتر سیده زهرا  اصغری معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه، دکتر محمدمهدی مجذوبی پزشک متخصص عفونی و فرزند دکتر مژگان ممانی معاون آموزشی دانشگاه تزریق شد.

دانشگاه علوم پزشکی همدان جزو برترین‌های کشور است

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز با تسلیت شهادت امام علی (ع) و با گرامیداشت یاد شهدای سلامت از دکتر بیگلری رییس انیستیتو پاستور ایران برای حضور در شهر خود همدان تشکر کرد.

دکتر حمید رضا حاجی بابایی گفت: دانشگاه علوم پزشکی همدان جزو برترین‌های کشور و قرارگیری همدان جزو ۸ استان پایلوت فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا انسیتوفینلای کوبا_ انیستیتو پاستور ایران با حضور داوطلبانه ۳هزار نفر از عموم مردم نشاندهنده این موضوع است.

وی با قدردانی از جایگاه علمی و ایثارگری دکتر مژگان ممانی برای همراه کردن فرزند برای تزریق داوطلبانه واکسن کرونا انسیتوفینلای کوبا_ انیستیتو پاستور ایران افزود: جمهوری اسلامی ایران در حوزه علوم پزشکی در شرایط هجمه ویروس کرونا به همه نقاط جهان توانمندی خود را نشان داد.

وی در پایان از خبرنگاران و اصحاب رسانه برای اطلاع‌رسانی اقدام بزرگ تشکر کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.