دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰

در میزگرد استاد، تربیت و تدریس دانشگاه علوم پزشکی قزوین مطرح گردید؛

ضرورت توجه به ایجاد شرایط روانی مناسب در کلاس های درسی

میز گرد روز معلم

معلمان اگر در کلاس درس بهترین و به روز ترین مطالب را ارائه دهند ولی نتوانند در کلاس شرایط روانی و اجتماعی مطلوبی را فراهم کنند یقینا کلاس مفیدی نخواهد بود.

به گزارش مفدا قزوین، در سالروز شهادت آیت الله مطهری و گرامیداشت روز معلم میز گرد استاد، تربیت و تدریس با حضور جمعی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی قزوین در خانه تو برگزار شد.

حجت الاسلام عباس قدس استاد گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی قزوین در این جلسه اظهارداشت: با توجه به این مهم که معلم در هدف گذاری دانش آموزان نقش و مسئولیت  مهمی دارد؛ لذا جهان بینی و نگرش معلمان به دنیا بسیارحائز اهمیت است.

وی افزود: در قرآن کریم آمده است که بهترین شیوه برخورد را پیدا کن حتی زمانی که کسی با تو بد برخورد کرده است؛ بنابراین در هنگام تدریس وحضور در کلاس ها باید به این نکته توجه ویژه کرد.

نعمت الله غیبی استاد رشته بیوفیزیک  دانشگاه علوم پزشکی قزوین  نیز در این میز گرد تاکید کرد: هریک از دانشجویان و دانش آموزان درآینده ممکن است در جایگاه استادی و معلمی قرار بگیرند و بنابراین معلمان و اساتید  با نگرش به این اصل می توانند آن ها را برای حضور در عرصه های بالاتر هدایت کنند.

وی افزود: کل زندگی معلم ها در اجتماع مفهوم پیدا می کند و بنابراین رفتن به کلاس درس و صحبت با آن ها و به طور کلی در اجتماع بودن به عنوان استاد یا معلم حائز اهمیت است.

 محمد شریف حسینی استاد گروه بهداشت حرفه ای در این جلسه گفت: سلامت اجتماعی در محیط کار اهمیت بسیاری دارد که البته اگر این امر محقق شود رضایت شغلی را نیز به دنبال خواهد داشت.

وی افزود:  توجه به سلامت روانی و رضایت شغلی در شرایط امروز جامعه بسیار مهم می باشد و در صورت عدم توجه به آن حتی با وجود سلامت جسمی، عدم توجه به رضایت شغلی تاثیر سوء خواهد داشت.

شریف حسینی تاکید کرد: معلمان اگر در کلاس درس بهترین و به روز ترین مطالب را ارائه دهند ولی نتوانند در کلاس شرایط روانی و اجتماعی را فراهم کنند یقینا کلاس مفیدی نخواهد بود.

این میز گرد با حضور حجت الاسلام عباس قدس استاد گروه معارف، محمد شریف حسینی استاد گروه بهداشت حرفه ای، نعمت الله غیبی استاد رشته بیوفیزیک، سید مهدی سید صادقی مدیر فرهنگی و ناهید ساده معاون فرهنگی دانشکده بهداشتو پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد که در آن اساتید به بحث و بررسی پیرامون موضوع روز معلم و تدریس پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.