دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۸

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در جمع دبیران انجمن های علمی دانشکده پیراپزشکی

نشست انجمن های علمی

دکتر محمدرضا غلامی، معاون فرهنگی، دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در جمع دبیران انجمن های علمی، دانشجویی دانشکده پیراپزشکی حضور یافت و از نزدیک پای صحبت های آنان نشست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا کرمانشاه، دکتر محمدرضا غلامی، معاون فرهنگی، دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در جمع دبیران انجمن های علمی، دانشجویی دانشکده پیراپزشکی حضور یافت و از نزدیک پای صحبت های آنان نشست. 

 در ابتدای این نشست که در سیزدهمین روز از اردیبهشت ماه ۱۴۰٠ برگزار شد، "حسینی"، مدیر فرهنگی دانشکده پیراپزشکی ضمن ارائه گزارشی از تعداد انجمن های علمی، دانشجویی و عمده فعالیت های آنان در این دانشکده به اهمیت فعالیت های علمی و پژوهشی اشاره و از حمایت های مجموعه معاونت فرهنگی، دانشجویی در این راستا تقدیر نمود.

در ادامه نوبت به دبیران حاضر در این نشست رسید و " پدرام عزیزیان"، دبیر انجمن علمی، دانشجویی نورال و نماینده دانشجویان رشته پزشکی هسته ای اولین فردی بود که به ارائه مهم ترین  اقدامات و فعالیت های خود پرداخت.

گزارشی از نحوه برگزاری وبینارها و کارگاه های آموزشی در سطح کشور و دانشگاه، محدودیت ها و چالش هایی از قبیل تعداد شرکت کنندگان، تقدیر از اعضای فعال شورای مرکزی و... از جمله موضوعاتی بود که دبیر انجمن دانشجویان رشته پزشکی هسته ای به آن اشاره کرد.

در ادامه "فاطمه مرادی"، دبیر انجمن علمی، دانشجویی علوم آزمایشگاهی از عمده اقدامات و فعالیت هایی که در مدت کوتاه تصدی دبیری در این انجمن داشت خبر داد و الکترونیکی شدن گواهی شرکت در  برنامه ها و فعالیت های انجمن، داشتن نشریه اختصاصی ویژه دانشجویان رشته علوم آزمایشگاهی، اطلاع رسانی فعالیت ها و وبینارهای انجمن در سطح کشور و.... عمده موضوعاتی بود که از سوی این دبیر انجمن علمی مطرح گردید.

"نوید سلیمانزاده"، دبیر انجمن علمی، دانشجویی تکنولوژی جراحی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز ضمن اعلام گزارشی از اهم فعالیت های خود، از رتبه برتر این انجمن در میان انجمن های تکنولوژی جراحی در سطح کشور خبر داد و حمایت از مقوله کارآفرینی و درآمدزایی توسط انجمن های دانشجویی توسط مسئولین را خواستار شد.

تدوین برنامه ای در راستای رتبه بندی انجمن ها در دانشگاه و با هدف توانمند کردن دانشجویان در تیم های علمی، دانشجویی پیشنهاد این دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بود.

دکتر محمدرضا غلامی، معاون فرهنگی، دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه که مثل همیشه شنونده سخنان دانشجویان بود، پس از پایان گزارش از سوی آنان اظهار داشت: بسیار خرسندم از اینکه در جمع شما دبیران دغدغه مند در انجمن های علمی، دانشجویی حضور یافته ام و گزارش های فعالیت های خوب شما با وجود شرایطی که اپیدمی بیماری کرونا به وجود آورده جای تحسین دارد.

وی در ادامه افزود: نکته ای که بایستی شما دانشجویان در انجمن های علمی، دانشجویی به آن توجه داشته باشید تولید محتوا در دو حوزه تخصصی و عمومی است، به گونه ای که علاوه بر افزایش مهارت های علمی با روش های مختلف و ارتقا دانش بر اساس کوریکولوم های آموزشی به جدیدترین مسائل و رویدادهای روز ویژه سایر مخاطبان خود توجه ویژه داشته باشید.

معاون فرهنگی، دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه تصریح کرد: علامت سوال کاربردی برای دانشجویان ایجاد کنید و با تدوین شیوه نامه ای اختصاصی و ویژه انجمن های علمی، دانشجویی به ارتقا کیفیت برنامه ها و فعالیت های خود در راستای ترویج علم تلاش کنید.

دکتر غلامی خاطر نشان کرد: متاسفانه با توجه به فضای ناامیدی که در میان جوانان وجود دارد، نقش شما دبیران در انجمن های علمی در کاستن این موضوع بسیار حائز اهمیت بوده و بهره گیری از تجربیات و سخنان انگیزه بخش افراد موفق می تواند به شما در این زمینه کمک کند.

گفتنی است بهمن الماسی، مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه، پیمان منصوری، مدیر امور فرهنگی و پرستو نهایی، کارشناس انجمن های علمی، دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز در این نشست حضور داشته و شنونده پیشنهادات و سخنان دبیران در انجمن های علمی، دانشجویی دانشکده پیراپزشکی بودند و نکاتی به منظور ارتقا فعالیت ها و اقدامات انجمن ها متذکر شدند. / انتهای پیام

کد خبرنگار؛ ٠۵١٠١٠١

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.