چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۹

وبینار «از ایده تا کارآفرینی» در دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد

وبینار « از ایده تا کارافرینی» در دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار می‌شود

به میزبانی انجمن علمی - دانشجویی مهندسی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی گناباد، وبینار آموزشی «از ایده تا کارآفرینی» برگزار شد.

به گزارش مفدا – گناباد، جواد عرب‌نژاد، دبیر انجمن علمی - دانشجویی بهداشت محیط مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه در این باره اظهار کرد: این وبینار در ساعت ۲۱ روز سه شنبه ۱۴ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ با حضور ۴۰ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار گردید.

وی با بیان اینکه این وبینار با تدریس مهندس محمد مصباح، رتبه اول استارتاپ ویکند گیاهان دارویی و مغذی کشور و از فعالان حوزه کارآفرینی برگزار شده است، ادامه داد: هدف از برگزاری وبینار، تغییر نگاه دانشجویان رشته‌های مختلف بویژه رشته بهداشت در خصوص کارآفرینی و شناخت ویژگی‌های یک کارآفرین موفق و ایجاد انگیزه و جرقه برای ایده پروری در ذهن دانشجویان است.

دبیر انجمن علمی - دانشجویی بهداشت محیط مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گناباد افزود: در این وبینار به دانشجویان توصیه شد ضمن داشتن نگاه متفاوت و دوری از فرکانس‌های منفی و رشد شخصیت، با توانمندسازی خود و شناخت ضعف‌ها و کمبودهای جامعه برای خلاقیت در حوزه کارآفرینی تفکر واگرا داشته و زندگی خود را از روزمرگی خارج کنند.

وی اضافه کرد: بیان تجربیات خود در زمینه کار و کارآفرینی به دانشجویان، معرفی ابزارهای کاربردی، فعالیت در فضای مجازی و بهره‌گیری از ایده و توانمندی خود جهت کسب درامد از دیگر موضوعات مطرح شده در این وبینار بوده است.

عرب‌نژاد تصریح کرد: بدون سرمایه نمی‌توان ایده پردازی کرد؛ البته این را هم بایستی مد نظر داد که سرمایه شامل فقط پول نیست و شامل عزت نفس، ذهن خلاق، پشتکار و دانش ما نیز می‌شود.

دبیر انجمن علمی - دانشجویی بهداشت محیط مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان اینکه انسان باید ریسک پذیر بوده و برای کارآفرینی به یک ایده اتکا نکند، خاطرنشان کرد: برای اینکه از خود، کارآفرین توانمندی بسازیم باید خود را با جامعه همسو نمائیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.