چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۰

توسط انجمن علمی هوش مصنوعی:

دوره آموزش برنامه نویسی زبان پایتون، با تخفیف ویژه جهت دانشجویان برگزار می گردد

هوش مصنوعی

این دوره آموزشی که از روز جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه جاری آغاز    می گردد، در هر هفته دو جلسه در روزهای دوشنبه و جمعه راس ساعت ۱۸ الی ۲۰ برگزار   می شود.

انجمن علمی هوش مصنوعی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نظر دارد تا بمنظور ارتقاء سطح سواد رسانه ای و دانش فنی و تخصصی دانشجویان این دانشگاه، دوره آموزش مقدماتی زبان برنامه نویسی "پایتون" را برگزار نماید.

بنابه گزارش مفدا شیراز، انجمن علمی هوش مصنوعی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز بزودی دوره مقدماتی آموزش برنامه نویسی زبان پایتون را برگزار می کند.

محمد حسن نژاد، پیرامون این خبر توضیح داد: از آنجا که ضریب نفوذ برنامه های رایانه ای و اپلیکیشن های هوشمند در تمامی دنیا از جمله کشور ما با سرعتی بسیار بالا در حال افزایش بوده و استفاده از نرم افزارها تقریبا در تمامی زوایای زندگی بشر امروز حضور دارد، افزایش سواد دیجیتال و ارتقاء دانش تخصصی یکی از نیازهای جامع بشر امروز به شمار می رود.

دبیر انجمن علمی هوش مصنوعی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: از این روی در زمان برنامه ریزی برای این دوره آموزشی، تصمیم گرفتیم تا آن را بصورت عمومی برگزار نموده و تخفیف ویژه ای را برای حضور دانشجویان در نظر بگیریم.

این فعال دانشجویی گفت: این دوره آموزشی که از روز جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه جاری آغاز    می گردد، در هر هفته دو جلسه در روزهای دوشنبه و جمعه راس ساعت ۱۸ الی ۲۰ برگزار   می شود.

او افزود: هزینه ثبت نام برای حضور در این کارگاه آموزشی بصورت آزاد به ازاء هر نفر ۱۹۰ هزار تومان می باشد که با تخفیف ویژه جهت دانشجویان، این مبلغ به کمتر از ۱۵۰ هزار تومان کاهش می یابد.

دانشجوی رشته داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار داشت: با توجه به شرایط شیوع کرونا در سطح کشور و به منظور پیشگیری از انتقال ویروس و ابتلاء شرکت کنندگان به کووید ۱۹، این دوره آموزشی در بستر فضای مجازی و از طریق وب انجام می گیرد.

حسن نژاد، مدرس این دوره را "مهندس حمیدرضا معدلی"، یکی از اساتید مجرب در زمینه برنامه نویسی معرفی نمود.

دبیر انجمن علمی هوش مصنوعی با اعلام این موضوع که حضور در این دوره آموزشی نیازمند هیچگونه پیش نیازی نمی باشد، در ارتباط با زبان برنامه نویسی پایتون، توضیح داد: پایتون، زبانی با یادگیری آسان محسوب می‌شود و از همین رو بسیاری از برنامه‌نویس‌های تازه‌کار آن را به عنوان اولین زبان برنامه‌نویسی خود برمی‌گزینند، زیرا این سیستم برنامه نویسی به عنوان یک "زبان همه‌منظوره" ساخته و توسعه داده شده و نه تنها محدود به توسعه نوع خاصی از نرم‌افزارها نمی شود بلکه می توان از این زبان در گستره بسیار بالایی از فعالیت ها، از "تحلیل داده ها" تا "طراحی و تولید بازی های کامپیوتری" استفاده نمود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.