چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵

به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛

جلسه حضوری درباره انتخابات شورای شهر مشهد در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد

نشست خبري مشترک

به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد جلسه ی حضوری پیرامون انتخابات شورای شهر مشهد در تالار پورسینای دانشکده ی داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و همزمان به صورت لایو اینستاگرامی به مورخ ۱۳ اردیبهشت برگزار شد.

به گزارش مفدا مشهد، به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد جلسه ی حضوری پیرامون انتخابات شورای شهر مشهد در تالار پورسینای دانشکده ی داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و همزمان به صورت لایو اینستاگرامی به مورخ ۱۳ اردیبهشت برگزار شد، این جلسه با حضور نمایندگانی از تشکل های بسیج دانشجویی، انجمن اسلامی دفتر تحکیم وحدت و جامعه اسلامی و نمایندگانی از خبرگزاری های فارس و رخداد برگزار شد.

در ابتدای جلسه احمد میرحسینی با بیان اینکه  نامه ابتدایی ما نامه‌ای بود که به مردمی که قرار است در خرداد ماه به پای صندوق‌های رای داده شد، ادامه داد: پیش از این پشت درهای بسته و بدون شفافیت لازم لیست توسط افراد بسته می‌شد، در حال حاضر با توجه به ادعاهایی که تشکل‌ها گفته‌اند، جنبش دانشجویی با توجه به بی طرفی خود وارد میدان شده است.

وی افزود: شاخصه‌های ما برای افراد اصلح، استفاده از ظرفیت‌های نخبگانی، شفافیت در سازوکار، قضاوت و تصمیم‌گیری بی طرفانه تشکل‌ها است؛ ما از سه ائتلاف دعوت کردیم و درخواست یک یا چند نماینده کردیم که پس از ایام شهادت امام علی(ع) به صورت جداگانه آن‌ها را به دانشگاه دعوت کنیم.

میرحسینی بیان کرد: مجمع، متشکل از تشکل‌های دانشجویی است و این مجمع برای خود محدودیتی قائل نیست؛ ما در همه حوزه‌ها ورود می‌کنیم و جدا از این سراغ مجامع دیگر رفتیم و با رعایت ضوابط بناست به ما بپیوندند.

نماینده دفتر تحکیم وحدت در خراسان رضوی نیز در این نشست اظهار کرد: ما در دفتر تحکیم وحدت به موضوع مردم‌سالاری دینی می‌پردازیم و قصد داریم از همه اقشار داخل لیست حضور پیدا کنند نه فقط نیروهای انقلابی بلکه قشر خاکستری هم بیایند تا بر سر اهداف مشترک در این مجمع به نتیجه برسیم.

محمدرضا عبدالله آبادی با اشاره به اینکه یک سری لیست‌ها در حال بسته شدن است که با بدنه جامعه مطابقت ندارد، عنوان کرد: اصل این است که مردم بتوانند فرایند رسیدن به این لیست را ببینند و در صورت سوال پاسخ را مستقیم بگیرند، این باعث مشارکت بیشتر می‌شود و این هدف ماست.

وی با بیان اینکه تخصص‌گرایی باید در کنار تفکر اسلامی و انقلابی مطرح شود، افزود: یک نکته مهم در شهر بحث شهرسازی اسلامی است از آنجا که تفکر اسلامی در شهر قالب نیست به دنبال آن ما شاهد شهر سازی اسلامی هم نیستیم. دانشجوها به سطحی از علم رسیده‌اند که در فضای سیاسی کشور ورود کرده و حرف می‌زنند.

نماینده جامعه اسلامی دانشجویان در خراسان رضوی در رابطه نامه‌ای که به ستاد ائتلاف مبنی بر معرفی نمایندگان و شفافیت ارسال شد، ابراز کرد: بنده خیلی متاسفم که برخی جریان‌های سیاسی  برای تصفیه حساب، سوء استفاده کردند، موضع ما در این نامه کاملا بی‌طرف بوده و تنها هدف ما شفافیت و ایجاد بستری بود که بتوان این فرایندها را بهتر قضاوت کرد.

مصطفی سلیمانی‌نسب تصریح کرد: اگر بنا به موضع‌گیری یا انتقاد بود، از کسانی که نام خودشان را ائتلاف گذاشتند و در دوره‌های قبل نظرسنجی برگزار می‌کردند(و خود این برگزارکنندگان داخل لیست‌ها می‌رفتند) انتقاد می‌کردیم، بحث انقلاب در تشکل بنده مورد حمایت است و هر جایی که ما هم‌افزایی نیروهای انقلابی را داشته باشیم موضع ما حمایت است.

هاشمیان دبیر شورای موازین بسیج دانشجویی گفت : بسیج دانشجویی پیرامون رسالتش قرارگاه های مختلفی را برای انتخابات شروع کرده است و اردوگاه های انتخاباتی چند ماهی است در پایگاه های بسیج شروع شده و با چند محور عملیاتی در حال فعالیت می باشد. یکی از این محور ها برنامه ملی انتخابات است و محور بعدی نهضت نقش آفرینی مجازی است و قسمت دیگری نهضت روشن گری و تبیین که هم به صورت مجاری و هم به صورت حضوری انجام میگیرد. هاشمیان افزود: این هم افزایی دانشجویی در گذشته نیز مهم بوده اما در وضعیت کنونی اهمیت بیشتری دارد. این مشارکت های حداکثری ما را دور هم جمع می کند تا کنش گری بیشتری داشته باشیم.

میرحسینی در ارتباط با حیطه ی های مختلفی که مجمع تشکل ها می توانند دنبال کنند در این جلسه پاسخ داد : این مجمع متشکل از تشکل های دانشجویی است و محدودیتی ندارد ، در حوزه های مختلف می تواند نقش ایفا کند به علاوه ما به کانون ها و مجمع های دانشجویی دیگر هم سر زدیم و درخواست همکاری دادیم .

میرحسینی دبیر تشکل های بسیج دانشجویی مشهد در تکمیل بحث گفت : نسبت به شاخص های گفته شده در ائتلاف های سیاسی چند مورد باید اضافه شود: ۱- معرفی شاخص ها و معیار های سنجش افراد به صورت شفاف، ۲- برنامه های انها در جهت مشارکت حداکثری و سوم اگر افراد به انتخابات شورای شهر راه پیدا کنند چه برنامه هایی دارند.

در ادامه ی جلسه به یکسری از سوالات خبرنگاران پاسخ داده شد :

مردم دل خوشی از انتخابات ندارند شما چگونه می خواهید قانعشان کنید که در انتخابات شرکت کنند ؟

در خصوص تشکل ها آن بخشی که مربوط به تشکل های دانشجویی می شود ، که این تشکل ها همیشه در خدمت مردم بوه اند، مثلا اردو های جهادی که دغدغه ی مردم حومه ی شهر را داشتند ، در خصوص احزاب و تشکل های خارج از دانشگاه که به عهده ی خودشان است و بله درست است در کل عملکرد مناسبی نداشته اند و تنها موضوعی که ما می توانیم نسبت به آن مانور بیشتری جهت شرکت مردم در انتخابات بدهیم اصل جمهوریت و مشارکت مردم برای تغییر وضعیت موجود می باشد. همچنین تشکل های دانشجویی پیرو نظر مردم است و در همه حوزه های مختلف شهر مشهد در حال فعالیت هستند.

در تشکل های دانشجویی خیلی ها تئوریک حرف می زنند، من اقدامات عملی این مجمع را میخواهم ببینم، کاندیداهایی که نخبگانی هستند و شاید به این ائتلاف ها راه پیدا نمی کنند ، شما برای شناسایی این افراد چه کاری انجام می دهید ؟

اگر بخواهیم فضای عملیاتی را در نظر بگیریم ما فضای عملیاتی زیاد داریم که حالا نمود کار های عملیاتی در هفته های آینده بروز خواهند کرد. ما بر روی یکسری از شاخص های گفته شده اشراف کامل پیدا میکنیم و ارزیابی می کنیم و این می شود همان بروز عملیاتی که ما می توانیم داشته باشیم.

در خصوص پاسخ به سوال فرهادیان از خبرگزاری فارس که دقیقا هدف تشکل چیست گفته شد :  ما چند ماه است که در تلاش برای شناسایی مسائل شهر مشهد هستیم ، چون یکی از موارد مهم شناخت است به عنوان مثال به نزدیک ۴۰ روستا سر زده شد و مسائل را در اوردند . در ادامه برنامه هایی در پیش داریم که یکی از آنها در روز قدس هست و مجمع دانشجویی هم برای آن برنامه دارد که بیشتر احتمالا به صورت مجازی خواهد بود.

جریان های دانشجویی نماینده ی مردم است و هدف ما در جهت تحقق نظرات مردم است و ما باید افراد اصلح را در انتخابات داشته باشیم تا مردم بتوانند انتخاب کنند.

در پاسخ به این سوال که بحث شفاف شدن چگونه به اطلاع مردم می رسد بیان شد : ما با لایو و خبرگزاری های مختلف ان را به اطلاع مردم خواهیم رساند

خبرنگار: ساناز رضایی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.