چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۵

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت خبر داد؛

پرداخت وام به ۲۰هزار دانشجوی دستیاری در سال جاری

وام كرمان

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت گفت: امسال به ۲۰ هزار نفر از دانشجویان دستیاری و تحصیلات تکمیلی وام پرداخت می‌شود.

به گزارش مفدا کرمان، در  آیین رونمایی از مشارکت بانک قرض الحسنه مهر ایران در طرح شهید سلیمانی با همکاری وزارت بهداشت در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در وزارت بهداشت برگزار شد.

در حاشیه این مراسم تفاهم نامه همکاری بین بانک قرض الحسنه مهر ایران و وزارت بهداشت منعقد شد.

براساس این تفاهم‌نامه طرفین درزمینه‌های توسعه خدمات بهداشتی و درمانی در چارچوب مسئولیت‌های معاونت بهداشت وزارت بهداشت و برنامه‌های مسئولیت اجتماعیبانک قرض الحسنه مهر ایران مساعدت و همکاری می‌کنند.

درهمین راستا صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با همکاری بانک مهر ایران توانسته است تسهیلاتی را برای دانشجویاندانشگاه‌های علوم پزشکی فراهم کند.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت عنوان کرد: در یکسال گذشته صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت نیز با بانک مهرایران تفاهمنامه‌ای را امضا کرد، به طوری که در سال ۹۹ توانستیم به بیش از ۱۰ هزار نفر از دستیاران وام‌های ۱۵ میلیون تومانیپرداخت کنید. این تسهیلات که از محل منابع بانک مهر ایران بود حدود ۱۵۰ میلیارد تومان را شامل می‌شد.

رحیمی درباره فعالیت‌های صورت گرفته و برنامه‌های امسال صندوق رفاه بیان کرد: امسال با پیگیری‌های صورت گرفته و مساعدت‌هایوزیر بهداشت این وام‌ها حداقل به ۲۰هزار دستیار و با رقم بیش از ۳۰۰ میلیاردتومان اتفاق خواهد افتاد که با مشارکت بانک مهر ایرانصورت می‌پذیرد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت همچنین اشاره کرد: رویکرد اصلی و نحوه پرداخت  صندوق رفاه به صورت قرض‌الحسنهاست و جامعه هدف ما تمام دانشجویان علوم پزشکی است که شامل حدود ۳۰۰ هزار نفر می‌شود و کاملا نگاه ما قرض‌الحسنه است. صندوق رفاه این آمادگی را به طور کامل دارد که با هرکدام از بانک‌ها و موسساتی که تمایل دارند در عرصه بهداشت و درمان قدمبردارند همکاری کند تا در قالب تفاهم نامه‌های مختلف تسهیلاتی را برای دانشجویان اخذ کند.

منبع : وزارت بهداشت

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.