پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۲

به مناسبت روز جهانی ماما؛

یادداشت روز / حرفه ای از جنس عشق

ماما

به مناسبت روز جهانی ماما، الهه شاکری دانشجوی کارشناسی مامایی علوم پزشکی تربت حیدریه نوشت؛ سفید پوشِ مهربان،  در تلاطم امواج پر درد و ثانیه‌های ملکوتی، با دستان پرتوان و نگاه سرشار از مهر و دلسوزی‌اش، همراه با حس لطیف دستان خدا در کنار اولین نفس و اولین لبخند می‌ماند.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، به مناسبت روز جهانی ماما، الهه شاکری دانشجوی کارشناسی مامایی علوم پزشکی تربت حیدریه یادداشتی را نگاشته است. در شرح این یادداشت آمده است:

سفید پوشِ مهربان،  در تلاطم امواج پر درد و ثانیه‌های ملکوتی، با دستان پرتوان و نگاه سرشار از مهر و دلسوزی‌اش، همراه با حس لطیف دستان خدا در کنار اولین نفس و اولین لبخند می‌ماند.

 در تحمل لحظه‌های دشوار، تولدعشق، روییدن و سبز شدن جوانه‌های امید، در لحظه به لحظه‌های ناامیدی و مایوس وارِ از دست دادن نونهالی نشکفته، آماده است تا به آخرین جانِ در بدن، همراه و یاور مادر بماند و باشد.

حافظ سلامت زنان و دختران سرزمینم، آگاه بخش برای سالم زیستن، همراه و همگامی برای درمانگری...
همان که از وجود و علمش، انعکاس سلامتی در پهنای زندگی زنان دیده می‌شود.

 در آغاز هر زندگی، اکسیر عشق در دستان این پاسدار جان است تا که قشنگترین اتفاق آن لحظه، روز و تاریخ را با جان و دل رقم زند.

نوید بخش زندگی دوباره و نفس‌هایی تازه، مرهم دردها و قلب ناآرام مادر، منجی زندگی نوزادی نوپا و کوچک دلی تازه به نفس افتاده، تسکین اضطراب لحظه‌هایی که از قشنگترین تا به پرغصه‌ترینِ رقم خوردن‌شان در دست اوست.
شوق را از پای جان تا به عمقی‌ترین نگاه رسوخ کرده در نگاه پر درد مادر می‌کشاند و صادقانه همراه و یاور، خدمت می‌کند.
با قلب تپنده پر از صبرش، پیشرو و پیشگامی برای مراقبت و ارتقا سلامت جامعه زنان و دختران و خالق لحظه‌های شیرین و گریه‌های از سر شوق، و رسیدن از رنج تا به آرامش است.

 سپاس فراوان نثار دستان پرتوان، نگاه دلسوز و حرفه‌ی پرمشقت؛ اما زیبا و مقدس‌اش باد.


نویسنده: الهه شاکری، دانشجوی کارشناسی مامایی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.