چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۹

در دانشگاه علوم پزشکی گناباد انجام پذیرفت؛

ثبت بیش از ۵۰۰ اثر در یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ

سیمرغ

مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: بیش از ۵۰۰ اثر توسط دانشگاهیان و هنرمندان این شهرستان در یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ به ثبت رسیده است.

به گزارش مفدا - گناباد، حسین توکلی ثانی با تشکر از حضور دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی و هنرمندان گنابادی در یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ، اظهار کرد: تعداد کل افراد شرکت کننده در این جشنواره ۱۸۳ نفر بوده که منجر به ثبت ۵۰۹ اثر شده است.

وی ادامه داد: بیشترین ثبت آثار در بخش هنرهای تجسمی جشنواره با ثبت ۳۹۲ اثر بوده و بخش‌های ادبی و فیلم در رتبه های دوم و سوم قرار دارد.

مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی گناباد ضمن تجلیل از استقبال خوب دانشگاهیان دانشگاه از این جشنواره با توجه به شرایط خاص کرونا، گفت: این میزان مشارکت نشان از اهمیت فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه و علاقه مندی خاص دانشجویان، کارکنان و اساتید به جشنواره سیمرغ است.

وی افزود: جشنواره بین‌المللی سیمرغ در این سال‌ها توانسته سکوی پرتابی برای دانشجویان مستعد هنرمند در مجموعه علوم پزشکی باشد که حتی منجر به تغییر مسیر زندگی دانشجویان شده است.

توکلی ثانی خاطرنشان کرد: حمایت چهره‌های مطرح از این جشنواره و از هنرمندان جوان دانشجوی مستعد، باعث انگیزه بیشتر دانشجویان برای فعالیت و شرکت در این جشنواره است.

مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی گناباد در پایان ضمن قدردانی از آقای حامد مختاریان، مسئول دبیرخانه‌ دانشگاهی که در شرایط سخت کرونا با هماهنگی سفیران جشنواره، آثار را ثبت و جمع آوری نمودند، اضافه کرد: انشاءالله در مرحله کشوری این جشنواره بتوانیم مثل دوره‌های پیشین، شاهد درخشش دانشگاهیان دانشگاه باشیم.