پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۵:۵۲

زمان ثبت نام سی و پنجمین دوره ی آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی سال 1400 اعلام شد

زمان ثبت نام سی و پنجمین دوره ی آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی سال 1400 اعلام شد

راهنمای ثبت‌نام در سی و پنجمین دوره آزمون دستیار در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی سال ۱۴۰۰ منتشر شد.

به گزارش مفدا کردستان و به نقل از خبرگزاری ایران پرس، ثبت‌نام آزمون از ساعت ۱۲ روز یکشنبه ۲۳ خرداد ماه ۱۴۰۰ آغاز و در ساعت ۱۲ روز یکشنبه ۳۰ خرداد ماه ۱۴۰۰ به پایان می‌رسد.

آزمون رأس ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح روز پنج شنبه ۲۹ مهر ماه ۱۴۰۰ به طور همزمان در دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر در شهرهای اصفهان، اهواز، بابل، ساری، تبریز، ارومیه، تهران، زاهدان، کرمانشاه، شیراز، بندرعباس، قزوین، کرمان، گیلان، مشهد، همدان و یزد برگزار می‌شود.

شرایط لازم برای شرکت در آزمون:

داشتن مدرک دکترای عمومی دندانپزشکی، یا دانشجویان سال آخر دندانپزشکی عمومی مشروط بر این که تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۰  فارغ‌التحصیل شده و مشمول یکی از بندهای زیر باشند:الف -۱:مشمولان آیین‌نامه «تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مصوب ۳۰ دی ماه ۹۷ «داوطلبان فقط یک نوبت می‌توانند با استفاده از این تسهیلات در آزمون شرکت کنند).

الف-۲:دانشجویان دندانپزشکی عمومی متأهل (به استناد قانون تسهیل ازدواج جوانان)این افراد در صورتی که از این فرصت در دوره دانشجویی استفاده نکرده باشند، می‌توانند حداکثر تا یک سال پس از فراغت از تحصیل، از این تسهیلات استفاده کنند.داوطلبان فقط یک نوبت می‌توانند با استفاده از این تسهیلات در آزمون شرکت کنند.

الف-۳: دانشجویان دندانپزشکی عمومی که (به هر دلیل) از انجام خدمات طرح نیروی انسانی معاف هستند.- این افراد در صورت قبولی، باید گواهی معافیت‌های فوق‌الاشاره را به دانشگاه محل قبولی ارائه کنند. در غیر این صورت، قبولی آنان کان لم یکن تلقی و یک دوره نیز از شرکت در آزمون پذیرش دستیار تخصصی محروم خواهند شد.

تبصره ۱:دانشجویان سال آخر در صورت قبولی در آزمون، چنانچه تا تاریخ اعلام شده فارغ‌التحصیل نشوند، قبولی آنان کان لم یکن خواهد شد.

تبصره ۲: دانشجویان فقط یک بار «دانشجوی سال آخر» محسوب شده و می‌توانند با این عنوان در آزمون شرکت کنند؛ خواه تنها از پایان‌نامه دفاع نکرده یا واحد باقیمانده داشته باشند.

تبصره ۳: تاریخ ارزشیابی مدرک تحصیلی دانش‌آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور توسط وزارت متبوع، تاریخ فراغت از تحصیل محسوب می‌شود.

الف-۴: داوطلبان ذکور مشمول انجام خدمت وظیفه عمومی که در سنوات قانونی فارغ‌التحصیل شده و از نظر مقررات وظیفه عمومی، مرتکب تخلف نشده باشند. برای این گروه از داوطلبان در صورت قبولی، معافیت موقت تحصیلی صادر خواهد شد.

ب) ارائه گواهی وضعیت طرح نیروی انسانی (مربوط به فارغ‌التحصیلان مقطع دندانپزشکی عمومی)

ب-۱:ارائه گواهی معافیت یا پایان خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان (طرح نیروی انسانی)

ب-۲:مشمولان قانون خدمات پزشکان و پیراپزشکان در صورتی که خدمات مشمول موضوع قانون مذکور را حداکثر ۳ ماه بعد از تاریخ فراغت از تحصیل و در مناطقی با ضریب محرومیت چهار پنجم و محروم‌تر شروع کرده و در صورت قبولی در آزمون، خدمت مشمول تا زمان شروع دورهی دستیاری تداوم یابد.

ب-۳:ارائه گواهی نشان‌دهنده پایان خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان (طرح نیروی انسانی) حداکثر تا تاریخ ۳۰ دی ماه ۱۴۰۰ که به تأیید معاونت‌های توسعه، بهداشتی، درمان یا آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مربوطه رسیده باشد. این افراد در صورت قبولی، موظف به ارائه گواهی پایان طرح هستند و در غیر این صورت، قبولی آنان کان لم یکن تلقی خواهد شد. (گواهی مربوط به وضعیت طرح نیروی انسانی که توسط شبکه بهداشت و درمان یا سازمان نظام پزشکی صادر شده باشد، پذیرفته نمی‌شود.)

ج) استفاده کنندگان از سهمیه استان‌های خاص در دوره دندانپزشکی عمومی:ج-۱:ارائه گواهی اشتغال به کار در حال حاضر از استان محل تعهد برای افرادیکه از سهمیه استانی در مقطع دکتریعمومی دندانپزشکی استفاده کرده‌اند، با رعایت تمام مقررات شرکت در آزمون، الزامی است.

ج-۲:بر اساس «قانون اصلاح بند ۳ ماده واحده قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره‌های تکمیلی و تخصصی» مصوب ۱۰ مهر ۹۷، دانش‌آموختگان رشته‌های دندانپزشکی عمومی که با سهمیه استانی در آزمون سراسری پذیرفته شده‌اند، تنها در صورت گذراندن حداقل نیمی از دوره تعهد خود می‌توانند در آزمون ورودی دوره‌های تخصصی شرکت کنند.

تبصره: این مصوبه شامل ورودی‌های سال ۱۳۹۳ و پس از آن م‌یشود و ورودی‌های پیش از آن مشمول این محدودیت نیستند.

ج-۳:توزیع متعهدانی که با استفاده از این سهمیه در دوره دندانپزشکی عمومی پذیرفته شده و در آزمون پذیرش دستیار تخصصی قبول می‌شوند، بر عهده دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی بوده و به عنوان متخصص توزیع می‌شوند.

ج-۴:جا به جایی محل انجام تعهدات این گروه از داوطلبان، با رعایت سایر ضوابط و مقررات، تنها پس از انجام تعهدات به مدت حداقل یک برابر دورهی تحصیل در استان محل تعهد امکانپذیر است.

تبصره ۱:متعهدان بهرهمند از سهمیه استانی به میزان یک برابر مدت تحصیل در استان مورد تعهد خدمت کرده و مابقی تعهدات خدمتی را بر اساس قانون تأمین امکانات تحصیل اطفال و جوانان ایرانی به اتمام می‌رسانند.

تبصره ۲:زمان و شرایط صدور مدارک تحصیلی متعهدان یاد شده توسط مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ می‌شود.

د) مشخص بودن وضعیت خدمت نظام وظیفه عمومی (ویژهی آقایان)ه) برای شرکت در آزمون محدودیت سنی وجود ندارد.

تبصره: بازنشستگان یا افرادی که با احتساب دوره تحصیل در سن بازنشستگی قرار می‌گیرند، در صورت قبول شدن مکلف به پرداخت شهریه بوده و به صورت «شهریه‌پرداز» پذیرش خواهند شد.و) امکان ورود و ادامه تحصیل دانش‌آموختگان رشته‌های تخصصی بالینی و D.Ph در رشته‌های دیگر تخصصی بالینی، به شرط پرداخت شهریه و پس از انجام کامل تعهدات قانونی، بلامانع است.

ز) امکان ورود و ادامه تحصیل دانش‌آموختگان رشته‌های تخصصی بالینی به رشته‌های تخصصی پایه (بیماری‌های دهان و فک و صورت و آسیب شناسی دهان و فک و صورت) به شرط عضویت در هیأت علمی، بلامانع است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.