پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۸

تزریق واکسن کرونا برای افراد بالای ۸۰ سال در دانشکده علوم پزشکی تربت جام

واکسن

دکتر محمد افکار، رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام، خبرداد؛ برای دریافت واکسن کرونا منتظر تماس کارشناسان بهداشت باشید.

به گزارش مفدا تربت جام، دکتر محمد افکار، رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت: واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰ سال علیه کرونا،در حال انجام است و افرادی که هنوز این واکسن را تزریق نکرده اند، برای دریافت واکسن به مراکز بهداشتی مراجعه نکنند با آنها تماس گرفته می شود. تا قبل از تماس با آنها، از مراجعه حضوری به مراکز، خانه های بهداشت و پایگاه های واکسیناسیون خودداری کنند.

وی افزود: با توجه به برنامه ریزی انجام شده مبنی بر واکسیناسیون کلیه افراد بالای ۸۰ سال به اطلاع همشهریان می رساند که به تدریج کار فراخوان این افراد جهت تزریق واکسن تا چند روز آینده انجام خواهد شد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام درباره سالمندانی که بیمار هستند و قادر به مراجعه به مراکز تزریق واکسن نیستند، ادامه داد: آنهایی که امکان حرکت ندارند و بیماری زمینه ای دارند تیم های واکسیناسیون سیار و مراقبت در منزل به خانه هایشان مراجعه می کنند و واکسن تزریق خواهد شد. در چند روز گذشته موارد زیادی از واکسیناسیون افراد دارای ناتوانی حرکتی و بیماران زمینه ای انجام شده است.

دکتر افکار بیان کرد: چنانچه تا کنون با سالمند بالای ۸۰ سال جهت مراجعه و دریافت واکسن کرونا تماس گرفته نشده و نیز سالمندانی که در سامانه های بهداشت ثبت نام نشده اند، می توانند با شماره تلفن پایگاه های بهداشتی منطقه خود تماس گرفته و از ثبت نام خود مطمئن شوند.

وی تصریح کرد: پس از تکمیل واکسیناسیون این گروه فراخوان سایر گروه های سنی زیر ۸۰ سال آغاز خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.