شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۸

مشارکت فعال کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی قزوین در طرح شهید سلیمانی

سبا باقری

دبیر کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: در حال حاضر اعضای این کانون در طرح شهید سلیمانی مشارکت خوبی داشته و دانشجویان در زمینه های متنوع فعالیت دارند.

به گزارش مفدا قزوین، جمعیت هلال احمر با هدف خدمت رسانی به مردم بدون توجه به رنگ و نژاد عمل می کند چرا که معتقد است همه انسان ها با هم برابر هستند؛ هشتم می به‌ عنوان روز جهانی صلیب سرخ و هلال‌احمر نام‌گذاری شده است؛ این سازمان بین‌المللی با هدف تخفیف آلام انسانی و حفظ و پیشرفت بهداشت عمومی براساس موافقت‌نامه ژنو در سال ۱۸۶۴ میلادی تشکیل شد.

سبا باقری دبیر کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی قزوین به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر در گفتگو با مفدا اظهار کرد: در طرح شهید سلیمانی دانشجویان پزشکی در مراکز مختلف در دوره های ۱۶ ساعته به عنوان پزشکیار، دانشجویان بهداشت محیط در طرح نظارت براصناف و دانشجویان پرستاری و علوم آزمایشگاهی برای رپید تست فعالیت دارند.

وی افزود: با توجه به شرایط موجود فعالیت های این کانون بیشتر به صورت مجازی است و معمولا بزرگترین هدف ما این است که با همه انسان ها به دور از رنگ، نژاد، قوم، رنگ پوست، وضعیت مالی و اینکه چه قشری از جامعه هستند کمک رسانی کنیم.

دبیر کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی قزوین ادامه داد: به دنبال آن هستیم تا همه از سلامتی و آموزش های مختلف بهره مند شوند چرا که هدف اصلی ما در کانون این است که همه انسان ها ضمن برابری بدون هیچ گونه جنگی باهم در ارتباط باشند.

باقری اعلام کرد: در شورای مرکزی کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی قزوین کنار هم هستیم تا آموزش های مختلف به  دانشجوها و افراد مختلف داده شود که آن ها بتوانند در مخاطرات مختلفی که اتفاق می افتد حضور فعال داشته باشند.

ایجاد آمادگی در دانشجویان پیش بیمارستانی و بیمارستانی

دبیر کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره به اینکه کانون هلال احمر از طرف دانشگاه علوم پزشکی فعالیت دارد و مسلما کار درمانی و مراقبتی بیشتر در حوزه کاری این کانون گنجانده می‌شود گفت: هدف کانون هلال احمر بیشتر این است که دانشجویان را از نظر پیش بیمارستانی و درون بیمارستانی آماده شوند.

وی یاد آور شد: معمولا کنفرانس ها و وبینارهایی که برگزار می شود هم به صورت پیش بیمارستانی و بدون تجهیزات برگزار می شود و هم به صورت درون بیمارستانی که دانشجویان از آمادگی های لازم برخوردار شوند.

باقری تصریح کرد: در کانون هلال احمر علاوه شورای مرکزی،گروهی با نام "همراهان هلال" داریم و دانشجویانی که تمایل دارند تا از فعالیت های کانون باخبر شوند؛ خبرها را در گروه های ایجاد شده در فضای مجازی دنبال می کنند.

دبیر کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی قزوین تاکید کرد : اصلی ترین رکن کارهای کانون را شورای مرکزی انجام می دهند اما دانشجویان می توانند در مسابقات و وبینارها شرکت کنند.

وی ادامه داد: تمام کسانی که می‌خواهند در کانون ها عضو شوند در سایت کانون ها یا از طریق  کانال تلگرام  اقدام می کنند و بعد از ثبت نام می توانند حداقل در سه کانون فعالیت کنند.

عضویت در کانون هلال احمر نیازمند آزمون نیست 

دبیر کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت : عضویت درکانون هلال احمر نیازمند آزمون خاصی نیست  و دانشجویان می‌تواند  با توجه به علاقه و توانایی های خود کانون مورد نظر را انتخاب کند.

وی خاطر نشان کرد: کسانی که بخواهند هنگام کمک رسانی در رخدادهایی همانند سیل، زلزله، آتش سوزی، کرونا و سامانه هایی مثل ۱۱۵ و ۴۰۳۰ وارد عمل شده و فعالیت داشته باشند باید آموزش های لازم را ببیند واین امکان  در حد بضاعت در کانون هلال احمر فراهم شده است.

باقری اعلام کرد : کانون هلال احمر علاوه بر فعالیت های بخش آموزشی و پیش گیری از مخاطرات در حوزه خیریه نیز فعالیت دارد.

دبیر کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی قزوین در پایان گفت : ایجاد همکاری میان کانون های دانشجویی ازاهداف مهم کانون هلال احمر است و امید داریم با ایجاد این همکاری بتوانیم اقدامات موثری انجام دهیم.

همکاری و تعامل دانشجویان با کانون های فرهنگی فعال در دانشگاه ها ضمن تقویت روحیه کارهای اجتماعی و پرورش چند بعدی دانشجویان می­تواند تاثیرات موثری در جامعه داشته باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.