شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۸

وبینار کارگروه مشورتی امور فرهنگی دانشجویی منطقه یک آمایشی کشور

جلسه

جلسه کارگروه مشورتی امور فرهنگی دانشجویی منطقه یک آمایشی کشور به میزبانی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد.

به گزارش مفدا گیلان، جلسه کارگروه مشورتی امور فرهنگی دانشجویی منطقه یک آمایشی کشور امروز شنبه ۱۸ اردیبهشت با حضور  دکتر فردین مهرابیان، معاون فرهنگی و دانشجویی و  مدیران فرهنگی  و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به میزبانی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد.


 در این جلسه که با موضوع بررسی نحوه پذیرش دانشجویان خارجی و سرانه اعتبارات فرهنگی برگزار شد، دکتر محمدرضا حق‌شناس معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همکاران قطب افزود دانشگاه هایی که مایل به پذیرش دانشجویان خارجی هستند می‌بایست ضوابط و شرایط بین المللی بودن را رعایت کنند.


دکتر حق‌شناس همچنین استفاده از تجربیات سایر دانشگاه‌های قطب که دانشجوی خارجی دارند را بسیار مفید دانست و ادامه داد: «باید از دانشگاه‌ها و کشورهایی که دانشجوی خارجی دارند الگویی متناسب با معیارهای فرهنگ اسلامی ترسیم شود تا دانشگاه‌ها دچار چالش نشوند.»
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران دانشجویان خارجی را یک فرصت و امتیاز مثبت برای دانشگاه‌ها دانست و گفت: «هر دانشجوی خارجی یک سفیر فرهنگی برای کشور ما محسوب می‌شود».


بررسی سرانه اعتبارات فرهنگی دانشجویی بخش بعدی این جلسه بود که مقرر شد اعضا جدول بودجه  سال ۹۹  و بودجه پیشنهادی ۱۴۰۰ را به دبیرخانه کارگروه مشورتی منطقه  یک آمایشی کشور اعلام نمایند.
در ادامه این نشست اعضای کارگروه مشورتی دانشگاه‌های علوم پزشکی گیلان، بابل، گلستان، سمنان و شاهرود که به صورت مجازی حضور داشتند، دیدگاه‌ها و نظرات خود را در خصوص دستور جلسه کارگروه بیان کردند.
لازم به توضیح است که در حال حاضر دانشگاه های علوم پزشکی گلستان، گیلان و سمنان در قطب شمال دارای دانشجوی خارجی هستند.
کارگروه مشورتی امور فرهنگی دانشجویی منطقه یک آمایشی کشور شامل مازندران، گیلان، بابل، گلستان، سمنان و شاهرود می‌باشد.

کد خبرنگار:۵۶۴۴۰۱ 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.