یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۳

مدیرتربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

کرونا باعث توقف فعالیت‌های ورزشی دانشجویان علوم پزشکی کرمانشاه نشد/ درصدد احداث سالن ورزشی چندمنظوره هستیم

کیومرث بشی پور تربیت بدنی کرمانشاه

مدیرتربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا، باعث متوقف شدن فعالیت‌های ورزشی دانشجویان این دانشگاه نشد، خاطرنشان کرد: هرچند به لحاظ برگزاری مسابقات ورزشی در این ایام در محدودیت به سر می‌بریم، اما برخی از فعالیت‌ها همانند کوهنوردی با حضور دانشجویان انجام می‌شود.

کیومرث بشی‌پور در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این خبر افزود: متاسفانه شیوع ویروس کرونا، خیلی از فعالیت‌های دانشجویان و کارکنان دانشگاه‌ها را تحت تاثیر خود قرار داده و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز از این قاعده مستثنی نبوده است؛ در همین شرایط تمهیداتی فراهم شده است که برخی از فعالیت‌های ورزشی همچون کوهنوردی، پیاده‌روی و برنامه‌های گلگشت با حضور دانشجویان انجام شود. به هرحال باید تلاش کرد در این ایام که فعالیت‌های ورزشی به دلیل این بیماری، محدود است با تدارک برنامه‌های ورزشی، دانشجویان را به تحرک، نشاط و پویای دعوت کنیم و از این رو برنامه‌های کوهنوردی و پیاده روی طی سال گذشته برای دانشجویان تدارک دیدیم که بر اساس برنامه انجام می‌شوند.

افتتاح زمین چمن مصنوعی در محوطه بیرونی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

مدیرتربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود به افتتاح زمین چمن مصنوعی در محوطه بیرونی این دانشگاه اشاره کرد و گفت: زمین چمن مصنوعی در ابعاد ۴۰ در ۲۵ مترمربع و در فضای باز ساخته شده است و حدود ۴۰۰ متر مربع خارج از این زمین چمن مصنوعی، محوطه بیرونی آن است که دارای امکاناتی همچون سرویس بهداشتی و رختکن است که برای استفاده از ورزشکاران به طور استاندارد ساخته شده است.

بشی پور خاطرنشان کرد : زمین چمن مصنوعی مجموعه ورزشی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با مساحت ۱۵۰۰ متر مربع و با همکاری دانشکده پزشکی و مدیریت تربیت بدنی معاونت فرهنگی، دانشجویی ساخته شده است و خوشحالیم که این زمین چمن با حضور سخنگو و معاون وزیر بهداشت اسفند ماه سال گذشته و در جریان سفر دکتر لاری به کرمانشاه افتتاح شد.

وی  افزود:  با احداث زمین چمن مصنوعی که عمر مفیدی نسبت به زمین چمن طبیعی دارد، دانشجویان می‌توانند در زمینی مقاوم با عمری طولانی‌تر به ورزش‌های گروهی و جمعی بپردازند و این مهم در حذف و کاهش بسیاری از هزینه‌های مربوط به آماده سازی، کاشت و نگهداری زمین از جمله هزینه‌های بذر، کود، آبیاری و سیستم آب رسانی، وجین و چمن زنی، سم و دفع آفات، ترمیم و اصلاح و تجدید کاشت، نقش بزرگی خواهد داشت.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خصوص اعتبار ساخت این زمین چمن مصنوعی، گفت: حدود ۱۰ میلیارد ریال برای احداث این زمین چمن از اعتبارات معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، هزینه شده است.

وی گفت: همچنین در مجاورت این زمین چمن مصنوعی، فضا و محوطه‌ای وجود داشت که تلاش کردیم با خریداری حقله بسکتبال و تور والیبال، این فضا را تبدیل به سالن ورزشی چندمنظوره کنیم تا ورزشکاران ما در رشته‌های والیبال و بسکتبال از آن استفاده کنند. همچنین در حال احیاء و تکمیل زمین تنیس خاکی استاندارد دانشگاه هستیم. 

بهسازی و بازسازی سالن بدنسازی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

بشی‌پور همچنین در بهسازی و بازسازی سالن بدنسازی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خبر داد و گفت:  در سالن بدنسازی دانشگاه، یکسری تجهیزات و وسایل ورزشی بدنسازی وجود داشت که برخی نیاز به تعمیرات داشت که آنها را تعمیر کردیم و حدود ۵۰۰ میلیون ریال نیز تجهیزات جدید بدنسازی خریداری شد و خوشبختانه این سالن به لحاظ امکانات، تجهیز شد. همچنین کفپوش‌های سالن ورزشی شهدا دانشگاه نیز مورد مرمت و تعمیر قرار گرفت.

در آینده نزدیک سالن ورزشی چندمنظوره به مساحت ۲۷۰۰ متر احداث می‌شود

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به احداث سالن ورزشی چندمنظوره در آینده نزدیک اشاره کرد و گفت: تلاش داریم سالن ورزشی چندمنظوره ورزشی احداث کنیم که زمین آن مشخص و جانمایی شده است و نقشه‌کشی و طراحی آن نیز انجام شده و امیدوارم با تامین اعتبارات لازم، ساخت این سالن آغاز شود. انشالله با ساخت این سالن ورزشی چند منظوره می‌توان فعالیت خیلی از ورزشها همچون، فوتسال، بسکتبال و والیبال و... را در این سالن، شروع کرد.

تعطیلی استخر دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ایام کرونا/ تعمیرات اساسی نسبت به این استخر انجام شده است

بشی‌پور همچنین از تعطیلی استخر دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ایام کرونا خبر داد و گفت: تا قبل از شیوع ویروس کرونا، دانشجویان در نوبت‌بندی‌های مشخص و سانس‌های تعیین شده،مبادرت به ورزش می‌کردند اما شیوع این بیماری باعث شد، فعالیت استخر حدود یک سال ونیم متوقف شود. البته ما سه سال گذشته، کار بازسازی و تعمیرات اساسی نسبت به این استخر را آغاز کردیم و سیستم لوله‌کشی، تاسیسات و همچنین کاسه استخر که نیاز به تعمیرات اساسی داشت، مورد بازسازی و  تعمیر قرار گرفت.

فعالیت ۲۳ انجمن ورزشی همگانی و قهرمانی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همچنین از فعالیت ۲۳ انجمن ورزشی- دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خبر داد و گفت: ۲۱ انجمن ورزشی برای رشته‌های ورزش‌های قهرمانی و دو انجمن برای رشته‌های ورزش‌های همگانی در بخش دختران و پسران فعالیت خود را انجام می‌دهند که البته در طول دوران شیوع کرونا و به دلیل کم شدن فعالیت‌ها و مسابقات ورزشی، این انجمن‌ها، فعالیت خود را به صورت کمرنگ انجام می‌دهند اما یقینا با کاهش این بیماری، مجددا فعالیت‌های گسترده‌ای از سوی این انجمن‌های ورزشی انجام خواهد شد.

وی در پایان سپردن مسؤولیت و امور کار به دست دانشجویان علوم پزشکی را موثر و مطلوب عنوان کرد و گفت: خیلی خوشحال هستیم که با تشکیل این انجمن‌های ورزشی، به توسعه ورزش‌های همگانی و قهرمانی در سطح دانشگاه کمک می‌کنیم و دانشجویان علوم پزشکی با قبول مسؤولیت و انجام تعهدات در بدنه این انجمن‌ها، تلاش می‌کنند به رشد و توسعه ورزش دانشگاهی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کمک‌کنند. انتهای پیام

کدخبرنگار:۱۰۱۲۰

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.