یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۶

پیام کانون هلال احمر به مناسبت روز جهانی هلال احمر و صلیب سرخ

روز جهانی صلیب سرخ

کانون هلال احمر علوم پزشکی مشهد با توجه به شرایط کرونایی حاضر با برگزاری طرح های اهدای خون ، ناظران سلامت و پویش همسفره سعی کرد تا قدمی کوچک در راستای اهداف جمعیت هلال احمر بردارد

به گزارش مفدا مشهد، کانون هلال احمر به مناسبت روز جهانی هلال احمر و صلیب سرخ پیامی صادر کرد. در این پیام آمده است:

اعضای کانون هلال احمر در سالیان متمادی  تلاش کرده اند ضمن پاسداشت این اصول ( بشردوستی ، بی‌غرضی ، بی‌طرفی ،استقلال ، خدمات داوطلبانه ،  یگانگی و جهان شمولی) به اهداف چهارگانه هلال احمر و صلیب سرخ ( تلاش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان‌ها،حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها، کوشش در جهت برقراری دوستی و صلح پایدار میان ملت‌ها ) جامه ی عمل بپوشانند .
عمل به این اصول و اهداف،زمانی اهمیت بیشتر پیدا می‌کند که قشر فعال در حیطه ی علوم پزشکی ، به عنوان رسالت شغلی خویش نیز در پی همین اهداف و تسکین دردهای جامعه هستند و این ارتباط تنگاتنگ میان خدمات داوطلبانه و علوم پزشکی را نشان می دهد .
کانون هلال احمر علوم پزشکی مشهد با توجه به شرایط کرونایی حاضر با برگزاری طرح های اهدای خون ، ناظران سلامت و پویش همسفره سعی کرد تا قدمی کوچک در راستای اهداف جمعیت هلال احمر بردارد.
به امید آنکه در آینده ای نزدیک ، با برطرف شدن سایه شوم کرونا از سر تمام جهانیان بار دیگر از نزدیک در کنار همدیگر به فعالیت های داوطلبانه و انسان دوستانه بپردازیم.

خبرنگار: تکتم خبیری

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.