پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۸

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

دو زمین تنیس خاکی و استخر سرپوشیده برای دانشجویان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی مازندران احداث می‌شود

جعفر حبیبیان

مدیرتربیت بدنی دانشگاه علوم مازندران با اشاره به انجام پروژه‌های نیمه کاره ورزشی در این دانشگاه در ایام شیوع ویروس کرونا گفت: دو زمین تنیس خاکی، یک استخر سرپوشیده و همچنین یک ایستگاه پرش سه‌گام» برای دانشجویان، کارکنان واعضای هیات علمی دانشگاه در حال ساخت است.

جعفر حبیبیان در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این خبر افزود: دو باب زمین تنیس خاکی واقع در مجموعه ورزشی مدیریت تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مازندران( مجتمع پیامبراعظم) در حال احداث است که قطعا با بهره‌برداری از این دو باب زمین، می‌توان نیازهای این رشته ورزشی را در بخش دانشجویان و کارکنان، تامین کنیم.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در خصوص نحوه اجرای ساخت این دو باب زمین تنیس خاکی خاطرنشان کرد: این دو زمین تنیس با پیشنهاد مدیریت تربیت بدنی دانشگاه از طریق کمک‌های خیِر- زنده یاد مهندس مومنی مدیر اسبق دفتر فنی دانشگاه علوم پزشکی مازندران-  در حال احداث است. این دو باب زمین تنیس خاکی با اعتبار حدود ۵۰۰ میلیون تومان در حال احداث و تکمیل است و تمامی هزینه‌های مربوط به ساخت این پروژه ورزشی از طریق این خیِر تامین شده است.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی احداث این دو باب زمین تنیس خاکی اظهار کرد: این طرح عمرانی ورزشی در مجتمع پیامبراعظم(ص) دانشگاه علوم پزشکی مازندران و جنب دفتر مدیریت تربیت بدنی دانشگاه واقع شده است که البته قرار بود این دو باب زمین اردیبهشت ماه و همزمان با هفته خوابگاه‌ها افتتاح شود، اما افتتاح آن به تعویق افتاد و مقرر شد خرداد ماه امسال با حضور دکتر سیماسادات لاری سخنگو و معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به بهره‌برداری برسد.

حبیبیان گفت: آغاز احداث این دو باب زمین تنس خاکی استاندارد، از ۱۵ فروردین ماه امسال بود که به هر حال به دلیل محدودیت‌های کرونایی، افتتاح آن به تاخیر افتاد؛ بنا داریم خرداد ماه با حضور معاون وزیر، این پروژه ورزشی را افتتاح کنیم.

پیشرفت ۳۵ درصدی احداث استخر سرپوشیده دانشگاه علوم پزشکی مازندران

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مازندران همچنین از پیشرفت ۳۵ درصدی عملیات احداث استخر سرپوشیده دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد و گفت: یکی از پروژه‌های بزرگ ورزشی دانشگاه، ساخت و تکمیل این استخر سرپوشیده است. این استخر سرپوشیده طی یک تفاهمنامه دوجانبه و در واقع با مشارکت استانداری و حمایت‌های دکترلاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در حال احداث است.

وی با اشاره به اینکه برای احداث این استخر سرپوشیده، اعتباراتی برآورد و پیش بینی شده است، خاطرنشان کرد: براساس تفاهمنامه، ۵۰ درصد از این مبلغ از سوی استانداری مازندران تامین و مابقی آن با حمایت‌های دکترلاری تامین می‌شود. به هرحال با توجه به اینکه دانشگاه علوم پزشکی مازندران، فاقد استخر برای استفاده دانشجویان، کارکنان واعضای هیات علمی بود، از این رو با پیگیری‌های لازم در قالب سفر دکتر لاری به مازندران و بازدید از دانشگاه علوم پزشکی مازندران، احداث این استخر سرپوشیده در دستور کار قرار گرفت و امیدواریم با تکمیل و بهره‌برداری از این استخر، بتوانیم، نیاز دانشجویان، کارکنان واعضای هیات علمی را  به ورزش‌های آبی تامین کنیم و همچنین مسابقات ورزشی شنا را در این سالن برگزار کنیم.

حبیبیان گفت: امیدواریم طی ۸ ماه آینده، این طرح ورزشی به اتمام برسد که البته تلاش داریم تا زمستان امسال، این طرح ورزشی را به سرانجام برسانیم. این استخر ورزشی در ابعاد استاندارد ۲۵ در ۱۳ متر در حال ساخت است و تمامی پروتکل‌های استاندارد برای ساخت یک استخر، را به لحاظ طراحی و معماری دارا می‌باشد.

احداث چاله پرش سه گام ( دوومیدانی)

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، همچنین از احداث یک چاله پرش سه‌گام ( دو و میدانی) در مجموعه ورزشی مدیریت تربیت بدنی دانشگاه در مجاورت پیست دو و میدانی این دانشگاه خبر داد و گفت: امیدوارم با تکمیل و بهره‌برداری از این سه پروژه ورزشی، در ایام کرونا، بتوانیم بخشی از نیازهای ورزشی دانشجویان، کارکنان واعضای هیات علمی دانشگاه را فراهم کنیم. خوشبختانه شیوع این ویروس، مانع توقف فعالیت‌های ورزشی و امور عمرانی نشد و ما این ویروس را نه تنها تهدید، بلکه یک فرصت می‌دانیم تا در این ایام به تکمیل طرح‌های نیمه کاره ورزشی بپردازیم.انتهای پیام

کدخبرنگار:۱۰۱۲۰

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.