یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۰

لاری: روحیه خیرخواهانه مانند خون در رگ جامعه جریان دارد/ فعالیت‌های عام‌المنفعه باید نظام‌‍مند شود

جلسه مشترک هم افزایی فعالیت های معاونت فرهنگی اداره کل امور خیرین

معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: روحیه خیرخواهانه مانند خون در رگ جامعه جریان دارد و نباید بگذاریم این خون حیات‌بخش در زندگی اجتماعی خشک شود. درحال حاضر دانشجویان با هر گرایش فکری به کارهای خیرخواهانه تمایل دارند و این دغدغه‌مندی در بین اساتید نیز وجود دارد که باید نظام‌مند شود.

به گزارش مفدا، جلسه مشترک "هم‌افزایی فعالیت‌های معاونت فرهنگی و دانشجوویی وزارت بهداشت و اداره‌کل امورخیرین این وزارتخانه" روز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت‌ماه در محل وزارت بهداشت برگزار شد.

در این مراسم دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت، دکتر حسن زائری لطف مدیرکل فرهنگی ، سیده مریم حسینی معاون مدیرکل فرهنگی معاونت فرهنگی و دانشجویی، دکتر امیر صادقی مدیرکل امور خیرین و روسای ادارات تابعه حضور داشتند.

 معاونت فرهنگی و دانشجوویی وزارت بهداشت در ابتدای این نشست با اشاره به اینکه فعالیت‌هایی همچون ساخت خوابگاه نیازمند یاری خیرین است گفت: مواردی همچون ساخت خوابگاه در بودجه کشور دیده نشده است و خیرین باید در بخش ساخت خوابگاه‌ها مشارکت بیشتری داشته باشند. خوشبختانه در جامعه ما روحیه خیریه و اراده خیرخواهانه وجود دارد که همه را برای انجام فعالیت‌های خیر و عام‌المنفعه ترغیب می‌کند.

لاری افزود: روحیه خیرخواهانه مانند خون در رگ جامعه جریان دارد و نباید بگذاریم این خون زندگی بخش در حیات اجتماعی خشک شود. دانشجویان نیز از هرگروه و تشکلی به کار خیریه تمایل دارند و این دغدغه در بین اساتید نیز وجود دارد منتها باید نظام‌مند شود.

لاری با اشاره به فعالیت‌های خیریه در بین کانون‌های هلال احمر، خیریه و... اشاره کرد: تکمیل خوابگاه‌های نیمه‌تمام، صنعتی کردن سلف دانشجویی و تکمیل سالن‌های ورزشی سه رسالتی است که ما در معاونت فرهنگی و دانشجویی به دنبال اجرایی کردن آن هستیم. در این زمینه نیازمند همکاری خیرین هستیم چرا که حضور آن‌ها در این حوزه برکات زیادی دارد. اداره‌کل امورخیرین نیز رسالت مشخص و منسجمی در حوزه امور خیریه دارد که می‌تواند ما را در پیشرفت امور خیریه در حوزه کانون‌های فرهنگی، اردوهای جهادی و برگزاری جشنواره‌های مختلف یاری کند تا بتوانیم شرایط درخوری را برای دانشجویان علوم پزشکی کشور فراهم کنیم.

منابع دولتی از عهده انجام ساخت خوابگاه‌ها برنمی‌آید

مدیرکل امور خیرین در این نشست  با اشاره به لزوم مشارکت‌ بیشتر در امور خیریه عنوان کرد: امروزه واحد درسی مشخصی با عنوان واحد مشارکت‌ها در دانشگاه‌های نسل چهارم وجود ندارد. ما تا زمانی که مشارکت‌های خیریه و اجتماعی را به دانشجویان در قالب واحد درسی یا دوره‌های پودمانی ارائه نداهیم نمی‌توانیم انتظار حضور و مشارکت گسترده از آن‌ها داشته باشیم.

دکتر صادقی ادامه داد: در حوزه پاویون‌ها و ساخت و تکمیل خوابگاه‌های دانشجویی مشکلاتی داریم که منابع دولتی از عهده آن برنمی‌آید. تلاش ما این است که بین معاونت فرهنگی و دانشجویی و اداره‌کل امور خیرین در حوزه کار داوطلبی هم‌افزایی شکل بگیرد تا بتوانیم از ظرفیت بالای دانشجویان و تسهیل فعالیت‌های داوطلبی استفاده کنیم.

دانشجویان علوم پزشکی به عنوان سفیر خیریه عمل می‌کنند

در ادامه این جلسه مدیرکل فرهنگی نیز با استقبال از فعالیت‌های خیریه و انسجام‌بخشی دراین حوزه بیان کرد: ما امروز ۴۷ کانون جهادی و ۶۵ کانون خیریه در دانشگاه‌های علوم پزشکی داریم. خوشبختانه هر حادثه یا موجی در کشور رخ داده دانشجویان ما به عنوان سفیر عمل کرده و برای امور خیریه حاضر می‌شوند.

دکتر زائری‌لطف همچنین افزود: تنها در پویش «بهار همدلی» که پس از حادثه سیل در کشور و در فضای دانشگاهی علوم پزشکی آغاز شد، حدود دو میلیارد تومان بابت ساخت مسکن کمک جمع شد که این مسکن‌ها هم اکنون درحال افتتاح است.

خدمات بیمه‌‎ای، اعطای گواهینامه، امکانات و تسهیلات کادر داوطلبی، ساخت و تعمیر پاوین‌ها و خوابگاه‌ها، فعالیت‌های فرهنگی و هنری و... بخشی ار موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. همچنین مقرر شد شرایط این همکاری مشترک در کمیسیون‌های تخصصی دنبال شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.