دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۶

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان:

تفکر ما باید تفکر بین المللی باشد

اطلاعیه

امروز دوشنبه بیستم اردیبهشت ماه سال جاری، جلسه جذب توریسم سلامت (IPD) با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، جمعی از معاونین، روسای بیمارستان ها و مدیران ستادی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در سالن جلسات ستاد مرکزی حوزه ریاست این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا سمنان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان,  رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به این که پذیرش توریسم‌درمانی حائز اهمیت است و به نتیجه رسیدن آن موجب رشد استان سمنان در حوزه های مختلف خواهد شد، بیان نمود: با توجه به کادر درمانی مجرب و تجهیزات پیشرفته در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه، حوزه سلامت و فضای فرهنگی و اقتصادی استان سمنان پتانسیل بین المللی شدن را دارد و باید با ارتقای بیش از پیش زیرساخت های موجود، گردشگری سلامت توسعه یافته و در آینده‌ای نزدیک بیماران بین المللی را جذب نمایم.

دکتر نوید دانائی بر فرهنگ سازی  درخصوص جذب توریسم سلامت در بین همکاران، تغییر تفکر همکاران در این خصوص، افزایش ارق به سازمان و همچنین بر این امر مهم که بیمارستان خانه و همکاران همچون اعضای خانواده هستند، تاکید نمود.

وی ادامه داد: جذب توریسم سلامت یک تفکر است و فقط در کار و فعالیت فیزیکی خلاصه نمی شود. باید ذهنمان نسبت به این موضوع کاملا آگاه باشد.

ایشان با اشاره به این که بعضی از شهرها به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسب شرایط مطلوب تر و آسان تری برای جذب توریسم سلامت دارند، گفت: با توجه به این که شهر و استان ما این موقعیت را ندارد، باید تلاش کنیم تا از نظر درمانی به سطح بالاتری برسیم تا شرایط برای جذب توریسم برای درمان بیماری فراهم شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تاکید نمود: تفکر ما باید تفکر بین المللی باشد و باید در سطح بین المللی فکر و عمل کنیم و با مهیا نمودن شرایط،  توریسم سلامت جذب نماییم.

در ادامه حاضری در جلسه پیرامون جذب توریسم سلامت به بحث و تبادل نظر پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.