دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۹

با محوریت بهزیستی دستیاران تخصصی؛

جلسه شورای تأمین بهداشت روان دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد

شورای تامین بهداشت روان

نشست شورای تأمین بهداشت روان دانشگاه علوم پزشکی قزوین، با هدف بررسی مشکلات روانشناختی، اجتماعی، صنفی ورفاهی دانشجویان مقاطع دستیاری و دکترای تخصصی برگزار گردید.

به گزارش مفدا قزوین نشست شورای تأمین بهداشت روان دانشگاه علوم پزشکی قزوین، با هدف بررسی کلان و جامع مسائل دانشجویی در زمینه سلامت روان و همچنین تدوین برنامه های راهبردی و عملیاتی در پیشگیری از بروز آسیب های روانشناختی  و محوریت بررسی مشکلات روانشناختی، اجتماعی، صنفی ورفاهی دانشجویان مقاطع دستیاری و دکترای تخصصی با حضور رئیس دانشگاه و معاونین توسعه، آموزشی،  فرهنگی دانشجویی و همچنین رؤسای دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی و جمعی از مدیران و مسئولان دانشگاه یکشنبه 18 اردیبهشت، در دفتر رییس دانشگاه برگزار شد.

  رامش حسین زاده  رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی قزوین در گفتگو بامفدا در خصوص این جلسه اظهار داشت: این گروه از دانشجویان به عنوان سربازان خط مقدم جبهه سلامت، در ایام کرونا تحت شرایط سخت وطاقت فرسایی قرار داشته و دارند بنابراین پرداختن به موضوع بهداشت روان این دانشجویان و عوامل مؤثر بر افزایش نشاط و تاب آوری آنها از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی افزود: با بررسی های صورت گرفته برنامه های اصلاحی وضعیت حقوق، وام های دانشجویی ، کارانه وبیمه در دستور کار وزارت متبوع قرار دارد.

گفتنی است؛ در این جلسه موضوعاتی همچون کاهش مدت کشیک دستیاران و فشار روانی ناشی از حجم بالای کار، بررسی وضعیت پاویون ها، لزوم رسیدگی به مطالبات صنفی و حقوقی از طریق افزایش مشارکت دانشجویان این مقاطع در شورای صنفی ویژه دستیاران، پایش و غربالگری دوره ای سلامت روان و ارائه خدمات روانپزشکی و روانشناسی مورد نیاز به صورت رایگان و محرمانه، برگزاری کارگاه های آموزشی کوتاه مدت در زمان مورنینگ ، الگوسازی در اصول اخلاق حرفه ای ویژه اساتید و دانشجویان سنوات مختلف تخصص و همچنین تقویت طرح استاد مشاور ویژه دستیاران به بحث و گفتگو گذاشته شد.

شایان ذکر است؛ رئیس و معاونین دانشگاه نیز در این جلسه ضمن قدردانی از خدمات ارزشمند و مجاهدت های از دانشجویان به ویژه در ایام کرونا تأکید کردند که از تمامی اقدامات و تلاش هایی که در مسیر تأمین و ارتقاء سلامت روان، بهزیستی و رفاه رزیدنت ها و دستیاران باشد، حمایت و پشتیبانی خواهند کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.