سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۶

راه اندازی سامانه الکترونیکی انتخابات شورای صنفی دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان

سیستم

به همت مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان سامانه الکترونیکی انتخابات شورای صنفی دانشجویان در این دانشگاه راه اندازی شد.

به گزارش مفدا سمنان, مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان راه اندازی سامانه الکترونیکی انتخابات شورای صنفی دانشجویان دانشگاه را گامی دیگر در ارائه خدمت الکترونیک به دانشجویان عزیز دانست.

مهندس عباس همتیان ضمن قدردانی از زحمات از کارشناس وب سایت دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، گفت: افزایش سرعت، افزایش مشارکت دانشجویان از مهم‌ترین مزیت‌های رأی‌گیری الکترونیکی شورای صنفی دانشجویان بوده است.

وی افزود: مزیت اولیه رأی‌گیری الکترونیکی، سرعت بالا در اعلام نتایج است در صورتیکه در روش سنتی کاغذی، رأی‌ها باید از تمامی حوزه‌ها جمع آوری و شمارش شوند که این اقدام علاوه بر زمان بر بودن، هزینه هایی همچون نیاز به، کاغذ، جوهر، افراد مسئول حوزه و..... داشته که الکترونیکی شدن انتخابات، باعث کاهش هزینه های مربوط به انتخابات‌ شده است.

ایشان  بیان داشت : باتوجه به شرایط کنونی و شیوع کرونا ویروس، با انجام رأی‌گیری در فضای مجازی، دانشجویان می توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری به حوزه‌های رأی‌گیری، رأی خود را ثبت می‌کنند. این موضوع میزان مشارکت را بالا برده و رأی‌دهی را نیز تسهیل می‌کند.

مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان  تصریح نمود:  در رأی‌گیری الکترونیکی ثبت آرا آسان‌تر شده و دانشجویان می‌توانند از خانه یا محل کار خود به آسانی رأی خود را ثبت نمایند و نیازی به حضور فیزیکی دانشجویان در محل های خاص برای ثبت آرا نبوده و به این ترتیب در وقت افراد صرفه جویی می شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.