چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۷

همایش مجازی "با شهدا در محضر قرآن" در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برگزار شد

برنامه با شهدا در محضر قرآن / سبزوار

به همت ستاد یادواره شهدای دانشجو دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، همایش مجازی"با شهدا در محضر قرآن" روز گذشته با شرکت ۳۰۷ نفر برگزار شد.

مهدی سلمانیان مدیر فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه در گفتگوی اختصاصی با مفدا سبزوار با اعلام این خبر گفت: بدون تردید بخشی از مظلوم‌ترین شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس، شهدای دانشجو هستند که این والامقامان عرصه دانش و جهاد، به همگان آموختند، این اندیشه که دانش آموختگان را با اسلحه کاری نیست، بسی نادرست و خام اندیشانه است.

مدیر فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه ادامه داد: آنها که از همان روزهای آغازین نهضت بزرگ پیشوای عرصه پیکار با ظالمان، حضرت امام خمینی رحمه الله با آن عزیز همراه بودند، با آغاز جنگ تحمیلی عراق بر ضد ایران، با شوقی وصف ناشدنی به صف دلاورمردانِ جهادگر پیوستند و حماسه ها آفریدند و شاهد شهادت را، از روی آگاهی و بینش در آغوش کشیدند و به بهشت رضوان الهی گام نهادند.

وی با بیان اینکه همایش "با شهدا در محضر قرآن" با هدف ادای دین به این عزیزان و به همت ستاد یادواره شهدای دانشجو دانشگاه برگزار شد خاطرنشان کرد: در این روزهای پایانی ماه مبارک رمضان دو برنامه "محفل انس با قرآن" و "یادواره شهدای دانشجو دانشگاه" با یکدیگر ادغام شد و از دل این دو، برنامه‌ای با عنوان "شهدا در محضر قرآن" اجرایی گردید.

سلمانیان با اشاره به اینکه ما بایستی همواره یاد و خاطره این پیوند دهندگان قلم و اسلحه را گرامی بداریم و در زندگی خود این بزرگواران را چراغ راهنمای راه خود قرار دهیم گفت: این مراسم معنوی به یاد شهید محمدعلی خیامی دانشجوی شهید دانشگاه و شهید دکتر ناوی‌دوست شهید مدافع سلامت برگزار شد.

مدیر فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه به بخش‌های این برنامه معنوی نیز اشاره‌ای کرد و افزود: ۳۰۷ نفر بیننده این برنامه بودند که در بستر فضای مجازی و آدرس matrixapp.ir با تلاوت قاری ممتاز شهرستان علی‌اصغر شم‌آبادی آغاز و در ادامه توسط حجت‌الاسلام خداشاهی دوران دفاع مقدس برای بینندگان روایتگری شد.

سلمانیان  پخش کلیپ و پیام دکتر علیرضا مسلم رئیس دانشگاه در خصوص شهدای دانشجو و برقراری تماس با خانواده شهید  خیامی را از دیگر برنامه‌های اجرایی این مراسم بیان کرد و ادامه داد: در طی برگزاری این برنامه مسابقه‌ای از زندگینامه شهید محمدعلی خیامی با طرح چند سوال نیز برگزار و ۹۳ نفر شرکت نمودند که در پایان به ۵ نفر از برگزیدگان هدیه نقدی ۲ میلیون ریالی و به ۱۰ نفر از شرکت کنندگان در برنامه به قید قرعه هدیه نقدی ۱ میلیون ریالی تقدیم شد.

جهت نمایش پیام تصویری دکتر علیرضا مسلم رئیس دانشگاه اینجا را کلیک کنید

جهت نمایش اسامی برندگان مسابقه اینجا را کلیک کنید

کد خبرنگار: ۳۶۰۶۰۱