سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۶

در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه؛

نخستین سالن ورزشی در خوابگاه‌های دانشجویی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال تجهیز شد

سالن

نخستین سالن ورزشی خوابگاه دانشجویی حضرت فاطمه(س) در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون ریال تجهیز و راه اندازی شد.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، نخستین سالن ورزشی خوابگاه دانشجویی حضرت فاطمه(س) در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون ریال تجهیز و راه اندازی شد.

"دکتر محمد قربانی" معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با اشاره به اینکه از اوایل اسفندماه سال گذشته برنامه ریزی و اقدامات اجرایی راه اندازی سالن اختصاصی ورزشی در خوابگاه حضرت فاطمه(س) شروع شده است گفت: طی جلساتی که با معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، ریاست دانشگاه و دیگر همکاران داشته ایم، پروژه ی راه اندازی و تجهیز سالن ورزشی اختصاصی دختران دانشجو با مساحت تقریبی ۳۰۰ متر مربع با ظرفیت ۴۰ نفر در شرایط عادی کلید خورد و همچنین از شرایط موجود؛  فرصتی را برای بهبود سطح  امور صنفی و رفاهی دانشجویان در کنار فعالیت های فوق برنامه بوجود آوردیم.  

"آرش ایل بیگی" کارشناس تربیت بدنی دانشجویی با اشاره به اینکه دانشجویان حداقل در هشت رشته ورزشی امکان فعالیت را دارند بیان داشت: این سالن ورزشی امکانات لازم برای پرداختن به رشته هایی همچون تنیس روی میز، شطرنج، دارت، ایروبیک، یوگا، بدن سازی، فوتبال دستی و رشته های رزمی را نیز دارا می باشد و همچنین از آنجا که دانشجویان دختر بیشتر به آمادگی جسمانی علاقه مند هستند، حداکثر لوازم مورد نیاز برای این امر مهیا شده است.

وی سیاست گزاری ارتقا سرانه ی فضاهای ورزشی دانشجویی در دانشگاه را امری ضروری دانست و اظهار کرد: یکی از مهمترین امکاناتی که در معاونت دانشجویی دانشگاه ها در دسترس دانشجویان قرار می گیرد، امکانات ورزشی است. دانشجویان وقت عمده ای از روز را در خوابگاه ها به سر می برند و تجهیز امکانات ورزشی استاندارد موجب ترغیب آنان به ورزش کردن در جهت افزایش سلامت جسمی و روانی و از سویی دیگر فعال نمودن هرچه بیشتر انجمن ها و تیم های ورزشی گام برداشت.

گفتنی است برنامه ریزی لازم جهت ایجاد بسترهای مورد نیاز برای استفاده کلیه دانشجویان از امکانات ورزشی اختصاصی و عمومی در سطح شهرستان از دیگر اهداف در دست اجرا می باشد.  

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.